Haber Detayı
23 Şubat 2016 - Salı 16:26
 
Kapatılan fabrikadan resmi açıklama..
PİMAŞ firması tarafından yapılan açıklamada Gebze tesislerinde üretimin 31 Mart'tan itibaren kademeli olarak azaltılacağı, üretimin Kartepe'deki yeni tesislerde süreceği belirtildi.
Gebze Haberi
Kapatılan fabrikadan resmi açıklama..

Dün PİMAŞ'ın Gebze Üretim Tesislerinin 31 Mart 2016 tarihinden üretimin duracağı haberi kamuoyunda yayılmıştı. PİMAŞ tarafından yapılan açıklamada kapanmanın söz konusu olmadığı, üretimin Kartepe'deki yeni tesislerde süreceği belirtildi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi: 


"1963 yılından bu yana Şirketimiz PİMAŞ A.Ş. bünyesinde faaliyetini sürdüren Gebze Üretim Tesislerimiz ile ilgili haberler dün itibariyle kamuoyu gündeminde yer almıştır. Gebze Üretim Tesislerimiz 53 yıldır yüksek kalitede hizmet verebilmek için kesintisiz olarak üretimini sürdürmüştür. Ancak günümüz şartlarında; sanayinin gelişimi ile birlikte yaşanan imar ve ruhsat problemleri ve altyapı yetersizliği nedeniyle beklenen ihtiyaçlara cevap verememektedir. 

YENİ TESİSLERDE

Belirtilen bu ihtiyaçlar doğrultusunda PİMAŞ A.Ş olarak üretimimiz, 08 Şubat 2016 tarihi itibariyle profillerin ideal koşullarda üretilmesi ve stoklanması amacıyla Kartepe-Kocaeli’nde bulunan Grubumuza ait yeni tesislerimizde devam edecektir. 
Gebze Üretim Tesislerimizde hali hazırda devam eden üretim faaliyetlerimiz 31 Mart 2016 tarihine kadar kademeli olarak azaltılacak ve ilgili tarih itibariyle bu tesisimizdeki tüm faaliyetler son bulacaktır. Kartepe-Kocaeli Tesislerimizde gelişen teknoloji koşullarına uygun olarak yeni ekstrüzyon ve lamine kaplama hatlarımız ve kalıplarımız ile üretime devam edilecektir. PİMAŞ A.Ş olarak heyecanla beklediğimiz 9 -12 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Pencere ve Kapı Fuarı’nda ise Kartepe-Kocaeli’nde üretilen yeni ürünlerimiz ile yer alınacaktır. 
PİMAŞ A.Ş.’nin halka arz bir şirket olması nedeniyle süreçle ilgili ilk açıklamalar Kamu Aydınlatma Platformu’na iletilmiştir. 
Kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapatılan, fabrikadan, resmi, açıklama..,
Yorumlar
Haber Yazılımı