Karaman, ‘Her zaman Mazlumun destekçisiyiz!’
Haber
11 Aralık 2019 - Çarşamba 14:30
 
Karaman, ‘Her zaman Mazlumun destekçisiyiz!’
Darıca Haberi
Karaman, ‘Her zaman Mazlumun destekçisiyiz!’

KKTC Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni, Darıca’da gerçekleştirildi. Törende konuşan Kaymakam Karaman, “tarih boyunca her zaman mazlumun, mağdurun yanında yer alan devletimiz ve yüce milletimizin insan onurunun yücelmesi ve çiğnenmemesi için gayret sarf ettiğini ve bu uğurda şehitler ve gaziler verdiğini ifade etti.

Kıbrıs Barış Harekatına katılan ve Darıca’da yaşayan gazilere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih töreni, Darıca Teras Kafe’de gerçekleştirildi. Törene; Kaymakam Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca İlçe Milli eğitim Müdürü İsmail Oğuz ve gaziler ile yakınları katıldı. Törende konuşan Kaymakam Karaman, Kıbrıs Barış Harekâtında, adaya barış, huzur ve güven götüren Kıbrıs Gazilerimize, bu anlamlı törene teşrif ederek bizleri onurlandırdıkları için şükranlarımı sunuyorum. Sizlere takdim edilen bu beratlar ve madalyalar, sizlerin hatıralarının sonsuza dek unutulmayacağını gösteren, manevi değeri yüksek nişanlardır. Aziz şehitlerimizin, canları pahasına vatanımızı, milletimizi, ay yıldızlı bayrağımızı ve şanlı devletimizi koruyup kolladıklarının ispatıdır. Kahraman gazilerimizin, ölümü göze alarak verdikleri mücadelenin en güçlü delilidir. Bu madalyalar ve beratlar, sizlerin ardınızdan gelenlere bırakacağınız en kutlu mirastır. Türkiye dün olduğu gibi bugün de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yanındadır; her daim yanında olmaya da devam edecektir. Devletimiz tüm kurumlarıyla Kıbrıs davasının takipçisidir. Kıbrıslı soydaşlarımızın hakkının ve hukukunun korunması noktasında, tüm imkânlarıyla seferberdir ve Kıbrıs Müzakerelerinde de diplomasi sahasının en güçlü, en önemli aktörüdür.”

KARAMAN, “BU TOPRAKLARIN BİN YILLIK SAHİPLERİYİZ”

Biz bu toprakların bin yıllık sahipleriyiz ve sonsuza kadar da bu topraklarda yaşama azim ve kararlılığındayız.” diyen Kaymakam Karaman, “Bu kararlılığımızın teminatı, her hal ve şartta bir ve beraber olmamızı sağlayan eşsiz ruhtur. Dün Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nın tüm evrelerinde, Kıbrıs Barış Harekâtında ete kemiğe bürünen bu ruh; bugün terörle mücadelenin tüm safhalarında, 15 Temmuz’da, Fırat Kalkanı, Zeytindalı ve Barış Pınarı Harekâtlarında, kendini bir kez daha göstermiştir. Bu ruha sonsuza kadar sahip çıkacağız. Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendireceğiz. Ellerini ovuşturarak bekleyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi üzecek, incitecek en küçük bir tutum içerisinde olmayacağız. Onların aziz hatıralarını sonsuza dek baş tacı edeceğiz. Bu vesileyle başta Kıbrıs şehitlerimiz olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimize şükran ve minnet duygularımı ifade ediyorum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası tevcih olunan kıymetli gazilerimize sağlıklı ve hayırlı ömürler temenni ediyor; hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum." ifadelerini kullandı.

BIYIK, “SONSUZA DEK UNUTULMAYACAKSINIZ”

Kaymakam Karaman’ın ardından konuşan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise, Gazilerimize bu anlamlı törene katılarak bizleri onurlandırdıkları için şükranlarımızı sunuyoruz. Sizlere verilen bu beratlar ve madalyalar, hatıralarınızın sonsuza dek unutulmayacağını gösteren, manevi değeri yüksek nişanlardır. Tarihte olduğu gibi bugün ve gelecekte de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve millet olarak her zaman mağdurların, mazlumların yanında yer alacağız ve insan onurunu yüceltmek için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Dünyada huzur ve barışın tesisi için gayretlerimize aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Kıbrıs Barış Harekatı’nda yer alan ve hayatını kaybeden tüm şehitlerimize rahmet kahraman gazilerimize şükran ve minnetlerimi sunuyorum. KKTC Hükümetine vermiş oldukları Milli Mücadele Madalyaları için teşekkürlerimi ifade ediyorum.” şeklinde konuştu. Konuşmalarının ardından Kuzey Kıbrıs Barış Harekatına katılarak, gazi olan ve Darıca’da ikamet eden gaziler ve aileleri ile günün anısına toplu fotoğraf çekildi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaman,, ‘Her, zaman, Mazlumun, destekçisiyiz!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı