Haber Detayı
28 Kasım 2016 - Pazartesi 10:56
 
Karamollaoğlu: Kocaeli, çalışmalarda başı çekecek
Kocaeli Haberi
Karamollaoğlu: Kocaeli, çalışmalarda başı çekecek

Partisinin İl Divan Kurulu Toplantısı’na katılmak üzere ilimize gelen SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Kocaeli’nin çalışmalarını takip ediyorum. Parti ile ilgili çalışmalarda inanıyorum ki Kocaeli başı çekecek” dedi

Saadet Partisi’nin kurultayında seçilerek partinin yeni Genel Başkanı olan Temel Karamollaoğlu, genel başkan seçilmesinin ardından ilk ziyaretini de partisinin güçlü bir tabanının bulunduğu Kocaeli’ye gerçekleştirdi. Kandıra Gişeleri’nde yaklaşık 500 araçlık bir konvoyla karşılanan Karamollaoğlu, burada partilileri selamladıktan sonra aracına binerek partisinin İl Divan Kurulu Toplantısı’na katılmak üzere Sabancı Kültür Merkezi’ne gitti.

SABANCI’YI DOLDURDULAR
Karamollaoğlu’nu Sabancı Kültür Merkezi’nde coşkulu bir kalabalık karşıladı. Genel Başkanlarını görmek isteyen SP’liler Sabancı’ya adeta akın etti. Coşkulu Kalabalık Genel Başkanını ‘Saadet Gelecek zulüm bitecek, işte komutan işte ordu’ sloganları ile karşıladı. Genel Başkan Yardımcıları Atik Ağdağ, Hasan Bitmez, İsmail Hakkı Akkiraz, GİK Üyeleri Eyüp Yıldırım, Hayrullah Emcet Küçük, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Recep Sarıdoğan,İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün ve çok sayıda partili de toplantıya katılan isimler oldu.

TÜRKİYE’NİN SP’YE İHTİYACI VAR
Divan Toplantısı’nın ilk konuşmasını yapan isim SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu oldu. Ejderoğlu şunları kaydetti: “Bu davaya gönül vermiş bütün önemli insanlarımız birlikteyiz. Hiçbir dönem bizi yalnız bırakmayan, bize her zaman ağabeylik yapan, bugün de Genel Başkanımız olan Karamollaoğlu’na teşekkür ediyoruz. Biz bundan önce gece gündüz demeden tüm gayretimizi ortaya koyduk. İnanılmaz bir süreci geçirdik. Ama bundan sonra daha fazla çalışacağız. Bugün Türkiye’nin ve dünyanın SP’ye ihtiyacının olduğunu gün gibi biliyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerin daha yaşanabilir bir şekilde olması için vazifelerimizi biliyoruz.”

KOCAELİ KALEMİZ OLMAYA DEVAM EDECEK
Genel Başkan Yardımcılarından olan ve geçtiğimiz seçimlerde de Kocaeli’nin milletvekili adayı olan Hasan Bitmez ise konuşmasında, “Teşkilatlarımızın Genel Başkanımızı karşılamak için çabası ve bugün bu salonu doldurması  bize şunu ifade ediyor: Kocaeli SP’nin kalesi olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir. İnşallah önümüzdeki dönemde SP’nin bayrağını Kocaeli’de ve Türkiye’de en üst seviyeye çıkarmak, belediyeyi almak, milletvekilleri, bakanlar çıkartmak için çok büyük bir azim ve kararlılık var. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımızı bu amaçla yürüteceğiz.” açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından SP ilçe başkanları kürsüye gelerek yapılan çalışmalar ile ilgili kısa bilgiler aktardılar.

YENİ BİR DÜNYA HEDEFİ
Divan Toplantısı’nda son sözü alan isim ise SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu oldu. Kocaelililere Genel Başkan seçilmesinin ardından ilk kez seslenen Karamollaoğlu şunları söyledi: “Biz bütün partilerden farklıyız. Bakın hiçbir partinin gayelerinde olmayan bir prensibimiz var. Biz adalete dayalı yeni bir dünya kurma hedefindeyiz. Böyle bir hedef kolaylıkla gerçekleşmez. Bu insanın hayatında karşılaştığı bütün hadiselerden ders alarak bir plan yapmasına bağlıdır. Biz hedefimize nasıl ulaşabileceğimizi biliyoruz. İlk hedefimizi de yaşanabilir bir Türkiye olmalı.

NE İLE SAVUNACAĞIZ?
Biz gayretle çalışacağız, biz üzerimize düşen vazifeyi yerine getirirsek o zaman hak bize bu hedefe ulaşmayı nasip eder. Bu ülkede yaşayan insanların mutlu olması lazım, o da lafla olmaz. Biz ekonomi dediğimiz zaman bugünkü iktidarın dediği ekonomiyi anlamıyoruz. Ülkenin sadece rakamlarla büyüdüğünü anlamıyoruz. Biz böyle büyümeye obezite diyoruz. Bugün Türkiye’de obezite hastalığı var. Havaalanımız var, hastanelerimiz var, yollarımız var. Bize yarın bir saldırı olsa kendimizi ne ile savunacağız? Biz bugün maalesef kendi ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir sanayi ve tarıma sahip değiliz.

GELECEĞİMİZ AYDINLIK DEĞİL
Biz yeni bir parti değiliz. 40 yıldır Türkiye’nin siyasi hayatında yer alıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde bizim kaldığımız duruma hiçbir siyasi parti maruz kalmamıştır. Dünya tarihinde muhalefete karşı yapılan tek ihtilaldir 80 ihtilali. Bizi ikiye böldüler. İktidardalar bir takım adımlar attılar ama şu anda geldiğimiz nokta bir çıkmaz sokak. AB’nin üyesi olmak için çalışacaklarını söylediler. Bugün geldikleri nokta malum bir adım öteye gidemiyorlar, günaydın. Bu politikalar değişmediği müddetçe, Türkiye hakiki kalkınma modelini benimsemediği müddetçe geleceğimiz pek de aydınlık değil.

‘BAŞINIZA ÇALIN’ DİYEMİYORUZ
Bugün iktidara gelirsek, bizim en önemli meselelerimizden bir tanesi Amerika’nın durdurulması olacak. 15 yılın içinde İslam alemi kana bulandı. Nerede kan ve gözyaşı varsa orada Müslümanlar var. Amerika’nın durdurulması tabi ki basiret ister. Rusya’nın uçağını düşürdük, gittik tekrar dost olduk. Sürekli zikzak çiziyoruz. Tabi ki dost olalım ama AB’nin içinde olmayalım. Biz tavır koyacağımıza AB bize tavır koyuyor. ‘Alın başınıza çalın’ diyemiyoruz. AB Bakanlığı’nın kapatılması lazım. Biz tavır koyacağız, Bakanlık orada açık duracak. Öyle iş mi olur? Bunu değiştirecek mihrak da sadece milli görüştür. İşimiz zor ama prensiplerimiz basit. Bizim kadar planlı çalışan hiçbir parti yok. Genel Başkan olduktan sonra ilk kez bir ilimizin toplantısına katıldık. Kocaeli’nin çalışmalarını her zaman takdirle izledim. Kocaeli’nin bütün il ve ilçe toplantılarını eksiksiz yapması lazım. İnşallah Kocaeli bu çalışmaların başını çeker.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karamollaoğlu:, Kocaeli,, çalışmalarda, başı, çekecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı