Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 13:00
 
Karaosmanoğlu, “24 Haziran, Türkiye’nin Yeniden Yükseliş Dönemi Olacak”
AK Parti İl İstişare Kurulu Toplantısı Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, eski Bakanlardan Nihat Ergün ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda, 24 Haziran seçimleri üzerine değerlendirmeler yapıldı.
 
 
 
Siyaset Haberi


Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak önceki dönemlerde görev yapmış Nihat Ergün, AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon (KEFEK) Başkanı R.Sezer Katırcıoğlu, istişare kurulu üyelerinin de katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda bir konuşma yapan Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Allah’a şükürler olsun 2001 yılında milletimiz AK Parti’yi kurdu ve kaptanımızı belirledi. Geçtiğimiz 16 yılda gerek yerelde gerekse merkezi idarede bereketli işler yaptık. Ancak badireler de atlattık. Başta Genel Başkanımız olmak üzere hükümetimizle ve milletimizle birlikte sıkıntılı günleri geride bıraktık. Geldiğimiz bu süreçte 24 Haziran, Türkiye’nin şahlanış ve yeniden diriliş dönemi olacak” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ ALAŞAĞI ETMEK İSTİYORLAR”

Gelişmekte olan ve gelişmeye çalışan toplumların bir bakıma gıpta ile baktığı ve keşke bizde Türkiye gibi olsak dediklerini yakinen biliyoruz diyerek konuşmasını sürdüren Karaosmanoğlu, “TDBB Başkanı olarak yurt dışından gelen yabancı konuklarımızla buluşuyor, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuyoruz. Ülkemizde veya kentimizde ağırladığımız yabancı konuklarımız “Türkiye bizim babamız, bizim elimizden tutun ve rehberlik” diyorlar. Bize umut bağlayan milletimiz ile gönül coğrafyamızda yönünü Türkiye’ye çevirmiş nice vicdanlar olduğuna da şahit oluyoruz. Ülkemizde ki seçimleri aynı bizim gibi daha büyük heyecanla takip ediyorlar. Sorumluluğumuz çok büyük. Her seferden sonra yeni bir sefer başlıyor. Ülkemiz düşmanlarının da boş durmadığını, yeni oyunlar kurduklarını da yakinen biliyoruz. Gönül coğrafyamızın modeli olan Türkiye’yi al aşağı etmek istiyorlar. Ancak bunu başaramadılar, başaramayacaklar” şeklinde konuştu.

“DÜNÜN MUHTAÇ TÜRKİYE’Sİ ARTIK GERİLERDE KALDI”

Birlik ve beraberliğimizi koruyarak kardeşliğimizi tesis etmeyi sürdürerek geleceğe daha güçlü bakacağız diyen Karaosmanoğlu, “En önemli gücümüz birliğimizdir. Partimizi kurduğumuz günden bugüne kadar çok önemli aşama kaydettik. İşte bu aşamanın ve yakalanan başarının temelinde istişare gelmektedir. Bütün kadrolarımızla büyük bir sinerjiye sahibiz. 24 Haziran seçimleri nedeniyle İl ve ilçe seçim koordinasyon merkezlerimizle iş birliğimizi en yüksek seviyede tutmak zorundayız. Bütün kesimlere ulaşmada yoğun biçimde çalışacağız. Biz her daim arazideyiz ve sizin yanınızdayız. AK Parti olarak ortaya koyduğumuz tüm eserleri vatandaşımıza daha iyi anlatmamız noktasında daha çok çalışmalıyız. Bu bakımdan topyekûn bir çalışmaya girmek de zorundayız. Türkiye’de ne hizmet yaptıysak liderimizle, hükümetimizle, bakanlarımızla, milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla birlikte yaptık. Birlikten rahmet doğuyor. İşte sonuç dünün muhtaç Türkiye’si artık gerilerde kaldı” şeklinde konuştu.

“ALLAH İÇİN ÇALIŞACAĞIZ VE GAYRET EDECEĞİZ”

Nuri Demirağ’ın geçmişte elinden tutulsaydı bugünün tüm uçaklarını biz yapıyorduk hatırlatmasını da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Gençlerimiz artık hayallerinin peşinde koşuyor ve yılmadan çalışıyor. Bizlerde gençlerimizin önünü açacağız. Son nefesimize kadar ne tür güzel iş yaparız onun çabası içerisinde olacağız. Allah için çalışacağız ve gayret edeceğiz. Halkımıza dönük tüm yaptığımız hizmetlerin yanı sıra diğer eksiklikleri de hep birlikte gidereceğiz. Çünkü insanımıza hizmet sevdasıyla hareket eden kadrolar AK Partidedir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Karaosmanoğlu,, “24, Haziran,, Türkiye’nin, Yeniden, Yükseliş, Dönemi, Olacak”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı