Haber Detayı
18 Ocak 2016 - Pazartesi 11:14
 
Karaosmanoğlu, ‘’Emekçiler başımızın tacıdır’’
Emek ve emekçinin her zaman yanında olan Başkan Karaosmanoğlu, Gebze’de Altaş Alüminyum çalışanlarıyla bir araya geldi.
Gebze Haberi
Karaosmanoğlu, ‘’Emekçiler başımızın tacıdır’’

Türkiye’nin sanayi yelpazesinde önemli bir yer tutan, ekonomik aktivitenin artmasında ciddi katkısı olan Kocaeli, sanayi ile varlığını htirmiş, htirmeye de devam ediyor. Emek ve emekçinin her zaman yanında olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’de faaliyetlerini sürdüren Altaş Alüminyum firmasını ziyaret etti. Çalışanlarla bir araya gelen ve onlarla öğlen yemeği yiyen Başkan Karaosmanoğlu, “Haftada bir gün üretim yerlerini ziyaret ediyor, çalışanlarımızla bir araya geliyorum. Sizlerle de bir arada olmaktan mutluluk duydum. Çünkü sizler üretiyorsunuz. Emekçilerin başımızın üzerinde yeri var” dedi.

EMEKÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 22. Dönem Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar ve Altaş Firmasının sahibi ve aynı zamanda KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul da ziyarette hazır bulunurken, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu fabrikada inceleme yaptı. Üretim modeli ve pazar payı hakkında Tuğrul’dan bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, öğlen yemeğinde işçilere yaptığı konuşmada, “İşletme yönetmek ve çalışan olarak üretmek zordur. Farklı sorumluluklarını kendi içerisinde barındırır. Her zaman çalışanı ve üreteni seviyorum, takdir ediyorum. Sizlerle beraber olurken hem tanışma hem de dertleşme imkânı yakalıyor, mahallenizdeki eksiklikleri de sizlerden öğrenme şansını buluyorum. Biz halkın içindeyiz. Çalışanın ve yatırımcının yanındayız. Tüm emekçilere sağlık ve mutluluk diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından çalışanlardan kentle ilgili soruları da cevaplayan Başkan Karaosmanoğlu, merak edilen her konuya samimiyetle yanıt verdi.

İSTİKRAR VE GÜVENİN OLDUĞU YERDE EMEK VARDIR

Fabrika incelemesinin ardından fabrika yönetimiyle de bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na üretim hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Burada yatırım ve üretim hakkında düşüncelerini paylaşan Başkan Karaosmanoğlu, “Ülkenin ekonomisine kentin gelişmesine katkı sunan her kuruluşu çok önemlidir. Çünkü, bir kent, insanıyla çevresiyle olduğu kadar işletmesiyle sanayisiyle emekçisiyle büyür ve gelişir. Bu parçaların her biri birbirine bağlıdır. Bu bağlamda öncelikle yüksek kalite standartlarında üretim ve büyüme istikrarını yakalayan Altaş Alüminyum ailesine başarılarının devamını diliyorum, İstikrar ve güvenin olduğu yerde emek ve emekçi vardır” ifadelerini kullandı.

BAŞARININ ÖZÜ İSTİKRAR, İSTİKRARIN TEMELİ GÜVENDİR

Bugün ülkemizin dünya şehirleriyle yarışır duruma geldiğini ve istikrarlı yönetim anlayışının bunda büyük etkisi olduğunun altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Başarının özü istikrar, istikrarın temeli ise güvendir. Yürüdüğünüz yoldan eminseniz, uçurumu görmezsiniz. O yol sizi dosdoğru hedefe götürür. Allah bu yoldan ayırmasın inşallah.  Bir kent üreticisinden, işçisinden ve emekçisinden ayrı düşünülemez. Ekmeğin olduğu yerde emek ve zekâ, bunların olduğu yerde de çalışanlarımız oluyor. Ancak başarının olduğu yerde mutlu ve huzurlu çalışma ortamının olduğunu belirtmek isterim. İşte bu huzuru sağlayacak olanlar da, iş yerlerimizin yöneticileri ve çalışanlarıdır. Başarının özü istikrar, istikrarın temeli ise güvendir” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaosmanoğlu,, ‘’Emekçiler, başımızın, tacıdır’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı