Haber Detayı
15 Eylül 2018 - Cumartesi 09:28
 
Karaosmanoğlu Erdoğan'la görüştü
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yüz yüze ve ayaküstü görüşme fırsatı buldu.
Kocaeli Haberi
Karaosmanoğlu Erdoğan'la görüştü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Karaosmanoğlu’na, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker eşlik etti. İbrahim Karaosmanoğlu toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yüz yüze ve ayaküstü görüşme fırsatı buldu.

EKONOMİK GÜVENLİK KALMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ağustos ayında bu ülkede ne siyasi istikrarsızlık yaşandı ne harp oldu ne afete maruz kalındı ne başka herhangi bir fevkaladelik görüldü. Amerikan yönetiminin, ülkemizin egemenlik haklarına açıkça saygısızlık olan taleplerine cevap vermedik diye böyle bir sonucun ortaya çıkması, meselenin tamamen siyasi olduğuna işaret ediyor. Türkiye’nin yaşadığı bu hadise, dünyada artık hiçbir ülkenin siyasi ve ekonomik güvenliğinin kalmadığının ifadesidir” dedi.

KURDAKİ ARTIŞIN İZAHI MÜMKÜN DEĞİL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Döviz kuru, gece yarısı operasyonlarıyla, ne ekonomik gerekçelerle ne de mantıklı bir başka sebeple izah edilemeyecek şekilde yükseltildi. Açık konuşmak gerekirse, yılbaşında 3,8 olan, Nisan başında yaklaşık 4 olan, Mayıs başında 4,12 olan, Haziran’da seçimlerin ertesi günü 4,6’yı bulan döviz kurunun yükselişini buraya kadar anlayabilirdik. Seçim öncesinin belirsizlikleri sebebiyle, böyle bir kıpırdanma olabilir diye baktık. Buna karşılık, daha sonraki gelişmeleri aynı hüsnü niyetle değerlendiremiyoruz” diye ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaosmanoğlu, Erdoğan'la, görüştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı