Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 10:05
 
KARAOSMANOĞLU, ERYARSOY VE DUYAR'A GİTTİ!
Başkan Karaosmanoğlu, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçiminin ardından AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy ve heyetini makamında ağırlarken, AK Parti’nin ittifak yaptığı MHP ve BBP İl Başkanlıklarına da teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
Kocaeli Haberi
KARAOSMANOĞLU, ERYARSOY VE DUYAR'A GİTTİ!

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçiminin ardından AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy ve beraberinde ki heyeti makamında ağırladı.  Karaosmanoğlu ayrıca, AK Parti’nin ittifak yaptığı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanlıklarına bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Türkiye’nin çok önemli seçimi geride bıraktığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Bu başarının yakalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İttifak içerisinde olan MHP’ye ve BBP’ne gönül vermiş kardeşlerime de şükranlarımı sunuyorum” açıklamalarını yaptı.

“HİZMET SİYASETİMİZE HEP BİRLİKTE DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’ın da yer aldığı görüşmede, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda bitmesinin dünyaya net bir mesaj olduğunu da dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Öncelikle Kocaeli halkına ve milletimize çok teşekkür etmek istiyorum. AK Parti ailemizin kadın ve gençlik kollarına, il ve ilçe teşkilatlarımıza, belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize, mahalle başkanlarımıza, sandık müşahitlerimize velhasıl emeği geçen herkese bu yakalanan başarıdan dolayı teşekkür ediyorum. Seçim günü gezdiğim okullarda teşkilatımız görevinin başındaydı. Kentin her köşesinde büyük bir heyecan vardı. İlçe belediye başkanlarımız bu süreçte çok yoğun biçimde ve büyük bir gayretle çalıştı. Kendilerine de özellikle teşekkür etmek istiyorum. Her zaman halkımızı dinledik ve yanında olduk. Bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Halkımızın hizmetkârı olan Ak kadrolar her şekilde yoluna emin adımlarla devam edecek. Hizmet siyasetimize hep birlikte devam edeceğiz” ifadelerini sarf etti.

“YENİ DÖNEM ÜLKEMİZ, MİLLETİMİZ VE İNSANLIĞA HAYIRLI OLSUN”

24 Haziran seçimlerinin galibi demokrasidir, millî iradedir ve milletimizdir vurgusu da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu seçimin galibi 81 milyon vatandaşımız ve Kocaelili hemşerilerimdir. Siyasi tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinde sandığa giderek, demokrasi bayramına katılan tüm hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Kazanan millî irade olmuştur. Kazanan Türkiye, Türk milleti ve bölgemizdeki tüm mağdurlar ile dünyadaki tüm mazlumlar olmuştur. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde vatandaşımızın huzurunu ve refahını inşaallah daha ileriye taşıyacağız.  25 Haziran itibarıyla Türkiye için yeni bir dönem başladı. Vaadlerimizin gerektirdiği çalışmalara başladık. Vakit Türkiye Vakti diyerek yola çıktık. Yolumuz ve bahtımız açık olsun. Yeni dönem ülkemiz, milletimiz ve insanlığa hayırlı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

BBP’Yİ ZİYARET EDEREK İTTİFAK NEDENİYLE TEŞEKKÜRÜ ETTİ

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimimde AK Parti’nin ittifak yaptığı MHP ve BBP İl Başkanlıklarını da ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, burada parti temsilcileriyle de bir araya geldi.  Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) İl Başkanı Serhat Duyar tarafından karşılanan Karaosmanoğlu, seçime katılım oranının yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti burada da ifade etti. Seçim günü okullara giderek yüzlerce sandıkta AK Parti, BBP ve MHP kadrolarında sandığa sahip çıkıldığını söyleyen Karaosmanoğlu, “CHP, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalacağına inanmıştı. Ancak umutlarının boşa çıktı. Büyük Birlik Partisi’ne gönül vermiş kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Elde edilen bu başarı hepimizin başarısıdır. İnşallah ülkemizin kalkınmasına ve kazanmasına vesile olacak bu seçim Türkiye’nin yeniden şahlanışı olacaktır. Bu nedenle milletimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini sarf etti.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ “BABA BAŞKAN’DIR”

BBP İl Başkanı Serhat Duyar ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız “Baba Başkan’dır”. Partimizi her fırsatta ziyaret etmektedir. Cumhurbaşkanımızın seçilmesi ve milletvekili seçiminin yapılması nedeniyle bu ziyaret bizleri mutlu etmiştir. BBP 15 Temmuz’dan başlayıp takibinde referandum ve 24 Haziran sürecinde de tavrını net bir şekilde koymuştur. Bu anlamda İl Başkanlığımız, ilçe başkanlıklarımız, Alperen Ocaklarımız üzerine düşen görevi yerine getirmek için çalışmıştır. Bundan sonrada vatanımızın birliği ülkemizin bütünlüğü ile ilgili bize ihtiyaç duyulan her noktada hizmet etmeyi sürdürüyoruz” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARAOSMANOĞLU,, ERYARSOY, VE, DUYAR'A, GİTTİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı