Haber Detayı
21 Nisan 2017 - Cuma 12:14
 
Karaosmanoğlu'ndan MHP'ye referandum teşekkürü
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 16 Nisan referandumunun ardından MHP İl Başkanı Aydın Ünlü'yü ziyaret etti, Karaosmanoğlu, "Alınan rakamlar küçümsenemez, Kocaeli'deki sonuç başarılı" dedi
Kocaeli Haberi
Karaosmanoğlu'ndan MHP'ye referandum teşekkürü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 16 Nisan referandumunun ardından MHP'ye teşekkür ziyaretinde bulundu. Tüm siyasi parti il başkanlarını ziyaret edeceğini ifade eden Karaosmanoğlu'nun ilk durağı MHP İl Teşkilatı oldu. Burada konuşan Karaosmanoğlu Kocaeli'de alınan sonucun başarılı olduğunu ve alınan sonuçların küçümsenemeyeceğini ifade etti. Karaosmanoğlu'nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Bir süreçten geçtik, referandum süreci. MHP ve Ak Parti burada bir gayret sarf etti, birlikte hareket edildi. Hem onu değerlendirelim hem de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak diğer siyasi partileri de ziyaret edeceğiz.

KOCAELİ İÇİN ÖNEMLİ
Kentimizde güzel bir hava var. İl başkanlarımızın ayda bir bir araya gelerek aylık toplantılar yapmaları  Kocaeli açısından çok önemli bir gelişme. Emeği olan il başkanlarımızı tebrik ediyorum. Bunun karşılıklı bir anlayışla devam etmesini şahsen arzu ediyorum. Kocaeli ve Türkiye için önemli bir tablo olduğuna inanıyorum ve diğer illere de örnek olmasını diliyorum. Birlikte hareket etmekte bereket var, karşılıklı anlayış var. Birlik olmayan yerde güzellik olmaz. Kocaeli açısından çok güzel bir gelişmedir. MHP İl Başkanımız Aydın Ünlü'yü ve diğer il başkanlarını tebrik ediyorum. Bu fotoğrafı bile vermeleri Türkiye'nin muhtaç olduğu tablodur. Ben de referandum süreci sonunda ziyaret ile tebrik etmek istedim. Karşılıklı anlayış, beklentilerimiz nelerdir?, nasıl yararlı olabiliriz, hangi hizmetleri öne alalım? Bunları istişare edeceğiz.

DEĞERLENDİRMEYİ MİLLET YAPTI
Sonuçlandı. Değerlendirmeyi milletimiz yaptı. Zor bir süreçti bu. Değişim zordur. Türkiye'de sistem değişiyor kökten. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sitemi'ne bir yıl önce halkın desteği yüzde 20 civarındaydı. Demek ki iyi anlatıldı ki yüzde 51 küsur oy aldı. Bütün karşıt, yanlışlara rağmen. Dünyada bütün bu değişimler zor olmuştur. Büyük bir başarı olarak değerlendiriyorum. Kocaeli açısından daha büyük başarı elde ettik. Elde ettiğimiz rakam küçümsenemez. Yüzde 57'ye varan bir destek aldık. Bu siyasi tablonun güzelliğinden kaynaklandı. Ülkemiz için hayırlı olacağına inanıyorum. Şimdi daha hızlı karar alacağız. Türkiye'nin daha hızlı karar alması lazım. Avrupa'nın yanında, dünyanın merkezinde olan bir ülkeyiz, idaresi zor bir ülke. Hem ekonomi hem de dış siyasetimiz çok daha güçlü olmalı.

BU ZİYARET BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Milli birlik ve beraberliğimizi tesis etmemizin yararına inanıyorum. Ülkemizin bekası buna bağlı. Birbiriyle uğraşan, didişen koalisyonlarla bundan sonra Türkiye'nin idare edilmesi daha zordu. Milletimiz doğru bir karar verdi, hayırlı olmasını diliyorum." İl Başkanı Aydın Ünlü ise Karaosmanoğlu'na ziyaret için teşekkür ederek şunları söyledi: Nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz kendisine. Kocaeli'de belki de Türkiye'de ilk 7 il başkanının aylık toplantılarını yaptığı, Kocaeli'deki problemlerin masaya yatırıldığı, istişare kurulu gibi çalışan bir ekip var. Her ay hem sayın Valimizi hem de Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret eden 7 il başkanının birlikte fotoğraf vermesi, 16 Nisan'da sandıklarda bir taşkınlık yaşanmadan, seviyeli bir siyasetle,  tartışmaya mahal vermeden sürecin tamamlanmasını sağladı. O masanın toplanması Kocaeli'de de yansıdı. Bugünlerde spekülasyonların olduğu zamanlarda MHP'yi ziyaret etmesi bizim için anlamlı. Kocaeli teşkilatlarının yemin ettiği gibi gerekeni yaptığının bilinmesini isteriz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaosmanoğlu'ndan, MHP'ye, referandum, teşekkürü,
Yorumlar
Haber Yazılımı