Haber Detayı
25 Haziran 2018 - Pazartesi 12:43
 
Karaosmanoğlu: “Sonuçlar sürpriz değil”
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından değerlendirmelerde bulundu. Karaosmanoğlu “Ana muhalefet iktidara hazır değil. CHP şu an yerlerde” dedi.
Siyaset Haberi
Karaosmanoğlu: “Sonuçlar sürpriz değil”

Seçim sonuçlarına yönelik açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ben Kocaeli halkına teşekkür ediyorum. Seçimlere çok yoğun bir katılım oldu. Bütün okullara gittim. Okullarda çok güzel bir hava vardı. Ben onun için bunu bir demokrasi bayramı olarak görüyorum. Sonuçlar bana göre sürpriz değil. Benim beklediğim sonuçlar çıktı. Bende halkın içindeyim. Milletvekilliği seçiminden daha çok cumhurbaşkanlığı seçiminin 1’inci turda, yüzde 58 civarı bir sonuçla sonuçlanması güç getirmiştir” şeklinde konuştu.

BİZ ONLARA GÜVENDİK

“Yeni kurulacak meclis çok daha özgüvenli olacaktır” diyen Karaosmanoğlu, “Seçilenler ülkesine güvenecek çünkü bizde onlara güvendik. Türkiye kalkınmaya devam edecek. Dolar düşecek. Benim hayalim bu. Belki biraz duygusal bakıyorum ama doların yere serilmesini arzu ediyorum. Faizlerin ve enasyonun düşmesi gerekiyor. İnşallah işsizlik oranını da düşüreceğiz. Bunlar olacak ki bizde yerel yönetimler olarak vatandaşa hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUK

Hazırlanan projelerin büyük çoğunluğunun bittiğini dile getiren Karaosmanoğlu, “Projelerimizin yüzde 85 ile yüzde 90’ını bitirmek üzereyiz. Özellikle sosyal projelere ağırlık vereceğiz. Sağlıklı insanlar, mutlu aileler oluşturacağız. Gençleri başıboş bırakmayacağız. Gençleri geleceğe özgüvenle hazırlayacağız. Kadınımızın sağlığı için çalışıyoruz. 55 bin hanım kardeşimiz spor yapıyor şu anda. Çevre konusunda zaten Türkiye’ye örnek olduk. Kocaeli yaşanabilir bir şehir haline geldi” dedi.

TÜRKİYE’YE ŞANS OLMALI

“İnsanlar yaptığımız projelere de bakıyor ama en önemli çekim gücümüz Cumhurbaşkanımız” diyen Karaosmanoğlu, “Cumhurbaşkanımız gece gündüz demeden çalışıyor. Samimi, içten, aldatmadan çalışıyor. Başkalarına çamur atmadan çalışıyor. Muhalefet açısından üzüntülüyüm. Güçlü bir muhalefet, Türkiye’nin şansı olurdu. Muhalefet son birkaç yıldır sadece Erdoğan’a saldırıyor. Yerelde de böyle oluyor biraz ama yerelde daha akıllı gidiyoruz. Yerelde anlaşıyoruz muhalefetle. Ana muhalefet Türkiye’ye şans olmalı” diye konuştu.

BAŞARI HALKIMIZIN BAŞARISIDIR

Son olarak Karaosmanoğlu, “Ana muhalefet iktidara hazır değil. Mesela Cumhurbaşkanlığında genel başkan aday olmadı. Onun aday olması gerekirdi aslında. O aday olsa daha iyi noktada olurdu. CHP şu an yerlerde ama Muharrem İnce ondan çok daha yüksek oy alıyor. Bizler gelecekteki yerel seçimlerde daha çok özgüvenle hareket edeceğiz. Halkımızla özdeşleşeceğiz. Halkımızın hizmetinde olacağız. Biz halkımızı seviyoruz. Başarı halkımızın başarısıdır. Başarı teşkilatlarımızın başarısıdır. Hangi okula gittiysem müthiş bir enerji gördüm” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaosmanoğlu:, “Sonuçlar, sürpriz, değil”,
Yorumlar
Haber Yazılımı