Haber Detayı
18 Aralık 2016 - Pazar 11:47
 
Karaosmanoğlu, "Zaten Başkanlıkla yönetiliyoruz"
Ak Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Yeni Türkiye yeni Anayasasına Kavuşuyor' programı dün Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu toplantı salonunda düzenlendi.
Kocaeli Haberi
Karaosmanoğlu,

Partililerin yoğun katılım gösterdiği programa TBMM Anayasa Komisyon Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlçe Belediye Başkanları, Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Serap Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve il, ilçe yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi.

“HİÇ GÜL BAHÇESİNDE OLMADIK”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan Kayseri'de meydana gelen terör saldırısı ile ilgili konuşarak, "Terörle mücadele de kaybettiğimiz tüm şehitlere Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Bu programı Kayseri'deki patlama sonrasında yapalım mı yapmayalım mı diye düşündük. Bu saldırılardan dolayı üzülüyoruz. Ama milli birlik ve beraberliğimize daha sağlam çiviler çakıyoruz. Bu saldırıları yapanlar bizim de diz çökeceğimizi sanıyorlar. AK Parti iktidarlarında 15 yıldır bir çok hizmeti milletin huzura getirdik. Ama bunu yaparken 15 yıldır hiçbir zaman gül bahçesinde olmadık. Hep önümüze engeller çıkardılar" dedi.

“YENİ ANAYASAYI YAPACAĞIZ”

"15 yıldır Bir,çok tuzakla karşı karşıya kaldık" diyen Ceyhan, " En son 15 Temmuz ihanet kalkışması ile karşı karşıya kaldık. Bu millet ne pahasına olursa olsun vatanını korudu. İnanıyorum ki bu olaylar bizleri üzecek ama biz yine de diz çökmeyeceğiz. Bir istiklal ve istikbal mücadelesinin içindeyiz. Artık bu yoldan geri dönüş yok. Ya kazanacağız ya da bugün müslüman dünyasının yaşadığını şeyleri yaşamakla karşı karşıya kalacağız. Adı ne olursa olsun tüm terör örgütleri bizleri diz çöktürmeye çalışıyorlar. Onun için bugün bu toplantıyı iptal etmedik. Ben inanıyorum ki millete söz verdiğimiz ama bir türlü yapamadığımız yeni anayasamızı da yapacağız" diye konuştu.

“ÇOK BADİRELER ATLATTIK”

Ceyhan'ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Biz Ak Parti kadroları olarak Türkiye cumhuriyet tarihinin 15 yılına mühür vurduk. Çok badireler atlattık. Her gün de bu sıkıntılar devam ediyor. Bu coğrafya kolay bir coğrafya değil. 1071 yılından beri her türlü karanlık güçler hep oyunlar oynamak istediler burada. 'Hasta Adam' denilen Osmanlı'yı paylaşmak istediler. Bu millet başta Çanakkale olmak üzere bu vatan için her cephede savaştı. Acısız bir dava istiyorsak bu davayı bırakacağız. İnsanlık tarihinde en büyük işkenceyi çekenlerin peygamberler olduğunu görüyoruz. İnsanların mutlu olmasından yana olmak demek çile çekmek demektir. Biz iddialı bir ekibiz. Bütün haksızlığa uğrayan insanlar bize umut bağladılar. Liderimizin dik duruşunu bütün dünya ibretle izliyor" şeklinde konuştu.

 "ŞUAN FİİLİ BAŞKANLIK İLE YÖNETİYORUZ ZATEN”

Konuşmasına devam eden Karaosmanoğlu, "Türkiye'nin istikrarı açısında gelecekte bizi neler bekliyor belli değil. Gönlümüz arzu eder ki anayasa tümüyle değişir. İsteğimiz milli mütebakatla bu yeni anayasayı yapmak ama bu mümkün değil. Daha önceki dönemlerde parti olarak yine girişimlerde bulunduk ama  CHP ve HDP yan çizdi. Bilinmelidir ki Türkiye'de adına Cumhurbaşkanlığı dense dahi Başkanlık sistemi vardır. Türkiye'de yıllardır başkanlık sistemi var zaten. Şuan fiili başkanlık ile yönetiliyoruz zaten. Ben bugün bu programı düzenleyen herkese teşekkür ederim. Toplantının hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaosmanoğlu,, "Zaten, Başkanlıkla, yönetiliyoruz",
Yorumlar
Haber Yazılımı