Haber Detayı
27 Ekim 2016 - Perşembe 16:36
 
KARNINDAN ÇIKAN ŞEY GÖRENLERİ ŞAŞIRTTI
Derince'de aşırı kilo alma, karında şişlik, kasık ağrısı ve kabızlık şikayetleriyle hastaneye başvuran kadının yumurtalığından 6 kilogram ağırlığında kist çıkarıldı
Kocaeli Haberi
KARNINDAN ÇIKAN ŞEY GÖRENLERİ ŞAŞIRTTI

Şehnaz Gürel (41), bir yıldır kilo alma, karında şişlik, kasık ağrısı ve kabızlık şikayetleri üzerine Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Hastanın muayenesinde karnını dolduran büyük bir kist olduğu belirlendi. Jinekoloji servisinden Doç. Dr. Ahmet Kale ve ekibi tarafından yapılan ameliyatla Gürel'in karın içinde, sol yumurtalığından kaynaklanan, kasığından diyaframa kadar uzanan ve bağırsaklarına baskı yapan 40'a 35 santimetre boyutunda ve 5 kilo 650 gram ağırlığında kist çıkarıldı.

 

 

TABURCU EDİLDİ

Operasyon hakkında bilgi veren Doç. Dr. Kale, yumurtalık kistlerinin kadınlarda sık görülen bir rahatsızlık olduğunu belirterek, genellikle sessiz seyrettiğini, bu yüzden kadınların yılda bir defa da olsa karın bölgesini kontrol ettirmelerinin yararlı olacağını söyledi.

Hastanelerine başvuran Gürel'in karnında 40'a 30 santimetre boyutlarında bir kitleyle karşılaştıklarını dile getiren Kale, "Acil ameliyat planladık ve ameliyatta da kitlenin tüm karnı doldurduğunu ve diyaframa kadar uzandığını gördük. Çıkardıktan sonra 5 kilo 650 gram ağırlığında olduğunu tespit ettik." diye konuştu. 

Sağlığına kavuşan Gürel ise, ameliyatın ardından tüm şikayetlerinden kurtulduğunu ifade ederek, Doç. Dr. Kale ve ekibine teşekkür etti.

Gürel, 66 kilodan 60 kiloya düştü.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARNINDAN, ÇIKAN, ŞEY, GÖRENLERİ, ŞAŞIRTTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı