Haber Detayı
01 Aralık 2015 - Salı 09:46
 
Kartepeli Muhtarlardan Başkan Üzülmez’e Teşekkür Ziyareti
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in misafiri olarak Kıbrıs’taki kültür gezisinden dönen Kartepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Türker ve yönetim kurulu üyeleri başkana teşekkür ziyaretinde bulundular.
Kocaeli Haberi
Kartepeli Muhtarlardan Başkan Üzülmez’e Teşekkür Ziyareti

Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, kültür amaçlı gezinin amacına uygun gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yeni yönetim anlayışı çerçevesinde Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez’in muhtarlara verdiği değerin bir göstergesi olan kültür gezisi ile Kıbrıs tarihini yakından ve yerinde görme imkanı bulduklarını hatırlatan Türker, “Genel manada çok verimli ve faydalı geçen gezi için muhtar arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Bir muhtar arkadaşımızın başına gelen talihsiz olay dışında bu gezinin farklı boyutlara çekilmek istenmesi beni ve arkadaşlarımı da çok üzdü. Şahsi ve münferit bir olayın bazı yayın organları tarafından hem derneğimize hem de belediyemize mal edilmek istenmesini de kınıyoruz” dedi.

Olay ne yazık ki nahoş ve adli vakadır

Gezi hakkında muhtarlardan bilgi alan Başkan Üzülmez, muhtarlara karşı bir sözünü daha yerine getirmenin huzur ve mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Başkan Üzülmez, “Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanımızın başkanlığında muhtarlarımızın, şahsımın bir hediyesi olarak çıktıkları kültür gezisinden iyi izlenimlerle dönmüş olduklarını görmek beni de mutlu etti. Muhtarlarla uyumlu ve çözüm odaklı bir iş birliğinin karşılığı olarak kendilerine gezi sözü verdiğimi daha öncede dile getirmiştim. 1 Kasım seçimleri ardından, yerini muhtarlarımızın tercihine bırakarak sözümü yerine getirdim. Muhtarlarımızdan gelen talep doğrultusunda şahsım tarafından karşılanan Kıbrıs gezisi gibi, İlçe Kadın Kollarımızın çıktığı yurt içi kültür gezisi de amacına uygun olarak tamamlanmış ve memnuniyetle karşılanmıştır. Muhtarlarımız ve ilçe kadın kollarımızın gezilerden duydukları memnuniyeti benimle paylaşmaları çok güzel” dedi.

Üzülmez: Kimse sinekten yağ çıkarmaya çalışmasın

Gezi masraflarının kamu kaynakları ile değil kendi imkanları ile karşılandığını ve gezinin başında muhtarlarımızdan birinin şahsi zaafiyeti sonucunda nahoş bir olay yaşandığını ifade eden Başkan Üzülmez, “Muhtarlarımızdan birinin üzerinde maalesef zararlı bir madde bulunması sonucu, olay adli vakaya dönüşmüş ve bireysel olarak hukuki süreç başlamıştır. Tamamen iyi niyetle ve güzellikleri paylaşmak adına muhtarlarımızın talebi ile organize edilen kültür gezisinin bu nahoş olayla anılmasından tüm muhtarlarımız ve muhtarlarımızın aileleri adına üzüntü duymaktayım. Kanunda karşılığı suç olan ve kanunlara göre gereği yapılacak olan münferit bir olayın, organizasyonun tümüne mal edilmeye çalışılması bir cehalet örneğidir. Yavru vatanımız olarak kabul ettiğimiz Kıbrıs’ın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek adına tertip edilen geziyi eleştirmek için, Kıbrıs’ın manevi ve milli değerlerinin yok sayılarak, fuhuş ve kumarla eşleştirilmesi tarihi bir ayıptır. Bu ve benzeri yasak ve yanlış olaylar dünyanın her yerinde yaşanabilmektedir. Gezinin bu şekilde etiketlenmeye çalışılması akıllara, “Dervişin fikri neyse, zikri de odur” atasözünü getirmektedir. Kıbrıs gezisi istenmeyen bu olay dışında amacına ve ruhuna uygun olarak tamamlanmıştır. Yaptıklarımız ve yapacaklarımız, gazetecilik yapmak yerine sinekten yağ çıkarma gayretinde olanlara hizmet etmeyecektir” dedi.

Bazı gazeteci arkadaşların geçmişte kamu mallarını kullanarak neler yaptıklarını çok iyi bildiğini ifade eden Başkan Üzülmez, “Biz kamu malına sahip çıkıyoruz dedik sonuna kadar da lafımızın arkasındayız. Bu kadar jandarmalık yapacaklarsa, o gazeteci arkadaşların geçmişte kamu mallarını kullanarak yaptıklarını tek tek anlatabilirim. Yedi yıla yakındır kamu görevi yapıyorum. Bugün de yurt dışına bir gezi yapacağım. Yetkim olmasına karşı kamu kaynaklarını kullanmadım ve kullanmayacağım. Ben muhtarlarımızın seviyeli ve düzeyli bir şekilde geziyi gerçekleştirdikleri için kendilerini tebrik ediyorum. İş yeri kurarken o gazeteci arkadaşa da yardımcı olduğumu ilk kez açıklıyorum. Bu tür kişisel yardımları yeni iş kuranlara vermeye devam edeceğim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartepeli, Muhtarlardan, Başkan, Üzülmez’e, Teşekkür, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı