Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 12:12
 
Kaymakam Gözen ve Başkan Demirci Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen birim müdürleri ve mahalle muhtarları toplantısına katılan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, ilçede yapılan projeler, güvenlik, altyapı, sağlık, eğitim gibi kamu hizmetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Çayırova Haberi
Kaymakam Gözen ve Başkan Demirci Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Çayırova’nın daha yaşanılabilir bir kent olması için belirli periyotlarla düzenlenen toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz, Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Kaymakamlık ve Belediye Birim Müdürleri ve Mahalle Muhtarları katıldı. Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen toplantılarda vatandaşa daha iyi hizmet vermenin yolları aranarak karşılıklı görüş aktarıldı.

Mahallelerdeki Sorunlar Değerlendirildi

Çayırova Belediyesi Sosyal Tesislerde gerçekleşen toplantıda konuşan İlçe Kaymakamı Hasan Gözen “Muhtarlarımızın vatandaşlardan gelen taleplerinin kamu kurumlarına iletilmesinde ve kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza ulaşmasında önemli bir görev yaptığını ifade ederek, devletimizin mahallerimizdeki gözü, kulağı ve eli olan muhtarlarımızla işbirliği içerisinde çalışma gayretinde olacağız” dedi. Kaymakam Hasan Gözen’in konuşmasının ardından muhtarlar mahalleleri ile sorunları dile getirdi ve fikir alışverişinde bulunuldu. Kaymakam Gözen ve Belediye Başkanı Demirci talepleri değerlendirerek, sorunların çözümü için ilgili müdürlere talimat verdi.

Mesai Arkadaşlarımızdır

Muhtarlık kurumunun, demokrasinin ve devlet yönetiminin temel yapı taşı olduğunu söyleyen Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci “Vatandaşlarımıza en doğru hizmeti verebilmek için belli aralıklarda bu toplantıları sürdürüyoruz. Muhtarlarımız bizim için çok önemli görevleri yerine getiren mesai arkadaşlarımızdır. Mahallelerimizde yaptığımız yatırımları kendileriyle istişare ederek yapıyoruz. Ayrıca yine mahallelerimizdeki sıkıntıları onlardan dinleyerek çözümü yine ortak akılla üretiyoruz. Belediyemiz ile mahallelerimiz arasında bir köprü görevi gören muhtarlarımız ile yaptığımız toplantılarda her zaman bir adım ilerisini düşünerek çalışmalarımızı yönlendiriyoruz” dedi. Alt ve üst yapı, güvenlik, sağlık, eğitim, enerji kısıtlamaları gibi birçok konuda önemli kararların alındığı toplantıda ilçede yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilmesi hedeflendi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Gözen, ve, Başkan, Demirci, Muhtarlarla, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı