Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 09:39
 
Kaymakam Güler; “Darbeciye Darbe Yapan Halk!”
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ‘15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü’ dolayısı ile yayımladığı kutlama mesajında, “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ imanı ile inancı kuvvetli, gözü pek, kararlı ve dik duruşu ile tarih yazan adeta ‘Darbeciye Darbe Yapan’ halkımız tarafından bertaraf edildi.” dedi.
Gebze Haberi
Kaymakam Güler; “Darbeciye Darbe Yapan Halk!”

Mesajında cumhuriyetin kuruluşundan bu güne dek çeşitli savaşlar yaşandığını söyleyen Kaymakam Güler, “Osmanlı Devletinin kuruluşundan başlayan ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşu ile günümüze kadar geçen sürede savaşlar, afetler ve yıkımlar yaşadık. 19 Mayıs 1919 yılında Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yakılan özgürlük ateşi ile tam bağımsız olan devletimizi kurduk. Geçen bu süre zarfında ülke ve millet olarak çeşitli saldırılara, kumpaslara, hain girişimlere şahit olduk. Bunlardan birisi olan ‘15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ imanı ile inancı kuvvetli, gözü pek, kararlı ve dik duruşu ile tarih yazan adeta ‘Darbeciye Darbe Yapan’ halkımız tarafından bertaraf edildi.

VATAN DİYEREK MEYDANLARA ÇIKTILAR

15 Temmuz Gecesi Milletimizin kendisine ait olan tüfeği, tankı, topu, uçağı, helikopteri yine Milletimize karşı kullanan hainleri tarih hiçbir zaman unutmayacaktır. Gün demokrasiye, özgürlüğe sahip çıkma günüdür diyerek kendisine zincir vurmaya çalışan teröristlere karşı meydanlara çıkıp iman dolu göğsünü siper eden, hayatını hiçe sayan Gazi Halkımız bu hain teröristleri bozguna uğratmış ve adını şanlı tarihimize altın harflerle yazdırmıştır. Tıpkı Çanakkale Boğaz Savaşları gibi, tıpkı Kurtuluş Savaşı gibi, tıpkı Malazgirt Meydan Muhaberesi gibi bu yurdu sahiplenen halkımız laz-kürt-çerkez-roman, alevi-sünni, sağcı-solcu, zengin-fakir, kadın-erkek, küçük-büyük demeden tüm ayrımcılıkları ve düşünceleri bir kenara bırakarak sadece “Vatan” diyerek meydanlara çıktı.

HÜSRANA UĞRADILAR

Ülkemizi ele geçirmeye, yıkmaya, parçalamaya çalışan bu ihanet çetesi 15 Temmuzda başaracakları umuduyla harekete geçti. 16 Temmuzda Aziz Milletimiz tarafından hüsrana uğratıldılar. Tüm düşmanlarımıza ve dünyaya verdiğimiz mesaj açık ve nettir. ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’ Bu günden sonra güçlü bir Türkiye için daha çok çalışmalı, birbirimize kenetlenerek ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyen şer odaklarına asla prim vermemeliyiz. Bu duygularla ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde’ tüm şehitlerimizi minnet, şükran ve dua ile yad ediyorum.  Gazi olan kardeşlerime Yüce Allahtan şifa diliyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Güler;, “Darbeciye, Darbe, Yapan, Halk!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı