Kıbrıs Gazileri ödüllendirildi!
Haber
11 Aralık 2019 - Çarşamba 13:41
 
Kıbrıs Gazileri ödüllendirildi!
Çayırova Haberi
Kıbrıs Gazileri ödüllendirildi!

KKTC Milli Mücadele Madalyası ve  Beratı Tevcih Töreni, Çayırova’da gerçekleştirildi. Törende konuşan Kaymakam Gözen, Gazilerimiz bu bayrağın dalgalanması adına, bu ülkede yaşayacak insanların daha özgür ve mutlu bir şekilde yaşamaları adına verilen mücadelelerdir. Gazilerimize vefa borcumuz var, onlar bizim için önemli ve değerlidir. Bugün vereceğimiz bu madalyalar onların kahramanlıklarının bir göstergesi ve teşekkürümüzdür.” dedi.

Kıbrıs Barış Harekatına katılan ve Çayırova’da yaşayan gazilere Kuzey  Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih töreni, Kaymakam Hasan Gözen’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen törene; Kaymakam Hasan Gözen, Kocaeli Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü,  gaziler ve yakınları katıldı. Törende konuşan Kaymakam Hasan Gözen; “Saygıdeğer Gazilerimiz, değerli aileleri sevgili konuklar, Kuzey  Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  tarafından Kıbrıs Gazilerimize verilmesi uygun görülen madalya ve beratları sizlere takdim etmek üzere bir aradayız. Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet var olması, bugün bağımsız bir devlet olarak Türkiye Cumhuriyetinin sınırları içerisinde yaşıyor olmamız, bu topraklar üzerinde özgürce dolaşıyor olmamız şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuz durumun bir sonucudur. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Türkiye Cumhuriyetinin bayrağının her noktada dalgalanması adına her nerede olursa olsun onlara verilen görevi geçmişte olduğu gibi bugün de en iyi şekilde yerine getirdiklerini, bizden sonraki kuşakların da getireceklerine olan inancımız tam. 

“ÜLKE GÜVENLİĞİ DAHA İYİ BİR NOKTAYA TAŞINMIŞTIR”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi sınır güvenliğini tehdit eden noktalara karşı Barış Pınarı Harekatı başlatmıştır ve buradaki temel amaç; terör odaklarının ülkemizin güvenliğine yönelik ortaya koyabileceği tehditleri ortadan kaldırmaktır. Bu noktada da önemli mesafeler alınmış, uluslararası birçok kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde Türkiye Cumhuriyetini tehdit eden unsurlara karşı  tedbirleri alarak, ülkemizin güvenliği daha iyi bir noktaya taşınmıştır. Geçmişte ülkemizin ihtiyaç duyulan noktalarda, kendi sınırları dışında da bir yerde bir ihtiyaç varsa o noktalarda da ülkemizden, milletimizden bir talepte bulunulduysa  o noktaya da ülkemiz, milletimiz ve devletimiz uzanmıştır ve uzanmaya da devam etmektedir. Geçmişte Kore’de ihtiyaç olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Kore’ye giderek oradaki olaylara müdahale etmiştir ve orada Türk bayrağını en şerefli şekilde dalgalandırmışlardır. Ülkemiz, soydaşlarımız için tehdit oluşturan Kıbrıs ile ilgili bir durum ortaya çıktığında da Kıbrıs Barış Harekâtında bütün unsurlarıyla beraber bu millet yer almış ve Kıbrıs Barış Harekâtı başarıyla tamamlanmış ve oradaki soydaşlarımızın can güvenliği sağlanmıştır. 

“GAZİLERİMİZE VEFA BORCUMUZ VAR”

Terörle mücadele başta olmak üzere birçok noktada önemli mücadeleler verilmiş ve birçok şehidimiz ve gazimiz olmuştur. Onların hepsi bu bayrağın dalgalanması adına, bu ülkede yaşayacak insanların daha özgür ve mutlu bir şekilde yaşamaları adına verilen mücadelelerdir. Bu anlamda bu mücadeleleri veren herkesi saygıyla, şehitlerimiz de rahmetle anıyoruz. Gazilerimizi şükranla anıyoruz.  Onlara vefa borcumuz var, onlar bizim için önemli ve değerlidir. Bugün de Kıbrıs Barış Harekâtına katılıp madalyaları daha önce gelmemiş olan gazilerimize, yaşamını kaybetmiş olanlarımızın da ailelerine bu madalyaları burada vermiş olacağız. Bugün tevcih edeceğimiz bu madalyalar onların kahramanlıklarının bir göstergesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin onlara bir teşekkürüdür. Katılımlarınız için her birinize teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” diyen Kaymakam Gözen, konuşmalarının ardından Kuzey Kıbrıs Barış Harekatına katılarak, gazi olan ve Çayırova’da ikamet eden gaziler ve aileleri ile günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kıbrıs, Gazileri, ödüllendirildi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı