KİHMED’in yeni başkanı Küçükkeskin!
Haber
14 Ekim 2019 - Pazartesi 10:23
 
KİHMED’in yeni başkanı Küçükkeskin!
KİHMED’de 2 dönemdir başkanlık görevini yürüten Sebahattin Yamak, görevi Ali Küçükkeskin’e devretti.
Kocaeli Haberi
KİHMED’in yeni başkanı Küçükkeskin!

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED)’in 15’nci olağan genel kurulu yapıldı. 225 üyenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede İki dönemdir KİHMED başkanlığını yapan Sebahattin Yamak, aday olmadı. Kongrede seçimlere, halen Yamak’ın yönetiminde yer alan, aynı zamanda Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı olan Ali Küçükkeskin tek listeyle girdi. Programda konuşan KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, “Bugün bayrağı Ali kardeşimize devrediyoruz. KİHMED 1987 yılında kurulan bir dernek. KİHMED köklü bir kurum.  KİHMED, bu vizyonla kentimize ve camiamıza katkılar sunmaya devam edecektir. Dava arkadaşlarımızla biz iz bıraktığımızı düşünüyoruz. Göreve geldiğimizde bu mirası biraz daha ileriye götüreceğiz demiştik. Bunu başardığımıza inanıyoruz. Ali başkan da liyakatli bir kadroyla bayrağı daha da ileriye taşıyacaktır. İnsanız, eksiğimiz vardır. Bütün arkadaşlarımızla birlikte ne yaptıysak Allah rızası için yaptık” dedi.  

“ALİ BEY DE GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAKTIR”

Kongreye katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Sebahattin başkanın yaptığı güzel işlere şahidiz. Ali bey de güzel işlere imza atacaktır. Burnumuzun dibinde bir tarih yazılıyor. Bir çiçekle bahar gelmez ama o çiçek baharın habercisidir. Ordumuzun yaptığı işler bu coğrafyada 100 yıldır yapılanların yeniden şekillenmesi vesile olacak işlerdir. Cetvellerle sınırlar çizilirken insanlar yanlış işlerle uğraşıyorlardı. Vatan söz konusu olunca milletimiz bir olmayı bilen aziz bir millet. Tarihin akışını yaptığımız hamlelerde değiştireceğiz. Emperyalizmin oyunlarına fırsat vermeyeceğiz. İmam hatip nesli de duruşunu göstermektedir” dedi.   

“GÖREVİNİN HAKKINI VERDİ”

Büyükakın’ın ardından söz alan AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Sebahattin kardeşim 5 yıldır görevde. 5 yıllık dönemde ülkemiz nice dar boğazlardan geçti. Bu dönemde karşılaştığımız güçlüklere karşı en büyük gücümüz milletimizin ortaya koyduğu tavır oldu. STK’larımız da her badirede çıkış kapılarını aradı. KİHMED’te Kocaeli’de bu görevin hakkını verdi. Yeni göreve gelen arkadaşlar bayrağı daha ileri noktaya taşıyacaktır. Bundan şüphemiz yok. İmam hatip okullarında fiziki şartlar itibariyle bir sıkıntı yok ama velilerin imam hatip okullarımızı seçme konusunda ciddi sıkıntılarımız var. Yüklendiğimiz yük büyük. 7 düvelle mücadele eden bir ülkeyiz” şeklinde konuştu.   

“EHLİYET VE LİYAKATLİ GENÇLER İÇİN”

Genel Kurulda konuşan KİHMED’in yeni başkanı Ali Küçükkeskin, “Genel kurulumuz camiamız için hayırlı olsun. KİHMED ile tanıştığım günden bu yana çeşitli görevlerde bulundum. Öncü bir nesil yetiştirmek adına Öncüspor’u kurduk. Birçok branşta başarılara imza attık. Şimdi yeni bir görevi omuzluyoruz. Bize emanet edilen görevi yerine getirmeye çalışacağız. Kuruluşundan bu güne kadar çaba sarf eden KİHMED bundan sonra da Ehliyet ve Liyakatli gençler için çalışmalarına devam ettirecektir. Ulaştığımız her gence hak ettiği değeri vereceğiz” dedi. 

İŞTE KİHMED’İN YENİ YÖNETİMİ

Ali Küçükkeskin, Abdulkadir Akkuzu, Adem Engin, Adem Özgüneş, Ahmet Dinçay, Batuhan Özmen, Bülent Güneş, Cafer Bilal Solakoğlu, Cemal Temel, Çetin Yıldız, Ebubekir Hakan, Emre Elgin, Ensar Yılmaz, Ercan Bayrak, Ercan Tezcan, Fatih Özkaraaslan, Fatih Solakoğlu, Hakan Kılıç, Hüseyin Parlak, İbrahim Ethem Akbuğa, İbrahim Tosuner, İbrahim Yılmaz, Kasım Yıldırım, Kemalettin Zorlu, Mahmut Kıldize, Mehmet Erenoğlu, Mehmet Şişman, Muhammed Mehmet Uzun, Muhammed Derda Karaaslan, Murat Batmaz, Mustafa Süleyman Avaz, Mümin Kozan, Mürsel Kocatahtacı, Naci Kazak, Oğuzhan Türkmen, Ramazan Doğan, Recep Gülcan, Refik Göğercin, Resul Temel, Rıfat Enes Özdemir, Selçuk Çalık, Selim Fındık, Seyfullah Özer, Suat Yelkovan, Suut Cici, Şinasi Özer, Ukbe Bedir Karaaslan, Yunus Emre Yılmaz, Yusuf Yüksel, Ziyaülhak Sarıgül, Müzeyyen Ocaklı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KİHMED’in, yeni, başkanı, Küçükkeskin!,
Yorumlar
Haber Yazılımı