Haber Detayı
29 Haziran 2017 - Perşembe 12:46
 
Kılıç ve Bıyık'tan Uğurlama
Diyarbakır Valiliği'ne atanan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, düzenlenen törenle Diyarbakır'a uğurlandı.
Darıca Haberi
Kılıç ve Bıyık'tan Uğurlama

Güzeloğlu, uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, Kocaeli Valiliği görevinin onuru ve sorumluluğunu taşıdığı dönemde, en büyük kazancının edindiği dostluklar olduğunu belirtti. Uğurlama törenine Darıca Ak parti ilçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Kılıç ve oğlu Yiğithan Kılıç'ta katıldı.

Büyük bir onurla 1 Ekim 2014'ten bu yana sürdürdüğü Kocaeli Valiliği görevinden bugün ayrıldığını vurgulayan Güzeloğlu, "3 yıla yakın bir süre Türkiye'nin çok güzel ve özel bir büyükşehiri olan Kocaeli'de milletimize hizmet etme, Kocaeli'ye hizmet eden bir kamu görevlisi olma onur ve görevini bahşettiği için Rabbime hamdediyorum. Aslolanın şüphesiz Hakk'ın rızası ve insanların duası olduğunu biliyorum. Bu noktada Kocaeli Valiliği görevine başlarken tıpkı hayat gibi, bir gün hayatın biteceğinin kesinliği gibi, her görevin de biteceğini bilerek, bugüne hazırlanarak, bugünü hissederek görev yapmaya gayret ettim." ifadelerini kullandı.

Vali Güzeloğlu, kentte kısa zamanda çok büyük başarılar elde ettiklerini kaydederek, Kocaeli'de bu büyük ülkenin, devletin ve milletin kalkınmış bir yarına taşınması idealine katkı koyacak çok güzel iş birlikleri ve çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bu çalışmaları, uyumlu ve anlayışlı bir ekibin ve birlikteliğin sonucunda gerçekleştiklerini bildiren Vali Güzeloğlu, mesai arkadaşlarına ve Kocaelililere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Vali Güzeloğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en onurlu makamlarından biri olan valilik göreviyle 38 yaşında buluştuğunu aktararak, şunları söyledi: 

"Bu görevi hakkı ve layıkıyla yapmayı ve bize güvenen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu emaneti tevdi edenlere karşı mahcup olmadan millete hizmet etmeyi dua ettik. Kocaeli, valilik görevimizin 5'inci ili, 3'üncü büyükşehiriydi. Şimdi 6'ncı ile, 4'üncü büyükşehire gidiyorum. Bu noktada aynı duayı, aynı dilekleri Rabbimden dua ediyorum."

Güzeloğlu, törene katılanlarla helalleşerek, "Allah bu büyük devletin ve milletin yolunu ve bahtını açık eylesin. Bugün Diyarbakır'a, böylesi onurlu ve sorumlu bir göreve bizleri layık gören, bu onuru ve Türkiye'nin çok önemli bir dönemecinde böylesi sorumlu bir görevi tevdi eden başta Sayın Cumhurbaşkanıma şükranlarımı arz ediyorum. Başbakanımıza, bakanlarımıza, bu güvenlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Allah yardımcımız olsun." dedi.

Vali Güzeloğlu, belediye başkanları, kaymakamlar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri, basın mensupları, daire müdürleri, mesai arkadaşları, vatandaşlar ve öğrencilerle vedalaştı.

Daha sonra makam aracına binen Güzeloğlu, valilikten gözyaşı ve alkışlarla uğurlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıç, ve, Bıyık'tan, Uğurlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı