Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 16:56
 
“Kimlerin kastedildiği açıklanmalı!”
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, yazılı bir açıklamada bulunarak, “AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz kastettiği FETÖ’cülerin ismini vermelidir” dedi.
Kocaeli Haberi
“Kimlerin kastedildiği açıklanmalı!”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan yazılı bir açıklamada bulunarak, “AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, katıldığı televizyon programında ‘Kocaeli ve Gebze bölgesinden Fetö ile ilişkileri bilinen isimlerin sokakta dolaşması bizi yaralıyor’ açıklamasında bulunmuştu. Sayın Milletvekilimiz kimleri kast ettiğini açıklamalıdır. Terör bağlantısı olan kişiler biliniyorsa üstü kapalı değil, açık açık deklare edilmelidir. Böyle bir durumda açıklamalar suç duyurusu niteliğindedir. Cumhuriyet Savcıları derhal gereğini yerine getirmeli ve soruşturma başlatmalıdır. Bir Milletvekilimiz FETÖ üyesi olduğunu bildiğim kişiler var diyorsa Yargı derhal bu konunun üzerine gitmeli ve hukuksal süreç başlatılmalıdır.

İMA EDEREK OLMAZ

15 Temmuz sürecinde hep birlikte FETÖ’nün nerelere nasıl sızabileceğini, engellenmezse neler olabileceğini çok acı bir şekilde tecrübe ettik.  Ne yazık ki sonrasındaki gelişmeler cadı avına dönüştü ve alakası olmayan kişiler, akademisyenler, gazeteciler FETÖ ile ilişkilendirildiler. FETÖ ile mücadele ima ederek, işaret ederek yapılamaz. Sayın vekilimiz madem isimleri biliyor kimleri kast ettiğini açıklamalı ve gereğinin yapılması için konunun takipçisi olmalıdır. Terör örgütlerinin her türlüsüyle yapılan mücadelede iktidar muhalefet demeden dimdik ayakta ve tek vücut olmalıyız. Kocaeli Türkiye'nin ekonomik anlamda taşıyıcı kolonu olan bir şehirdir. Bu şehirde FETÖ’nün ası bile geçmemelidir. Kocaeli'de FETÖ’cü değil sanayicinin, işçinin, öğrencinin, emekçinin sorunlarına çözüm aranmalıdır. Tüm terör örgütlerini temizlemek için ne gerekiyorsa el birliğiyle yapmaya hazırız” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kimlerin, kastedildiği, açıklanmalı!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı