Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 08:35
 
Kimseye özerklik tanımadık!
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık gazetemize ziyarette bulunarak Kurban Pazarı hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Bıyık kurban çadırları için herkesin noter huzurunda kura torbasına girdiğini söyleyerek, “Kimseye özerklik tanımadık” dedi.
Darıca Haberi
Kimseye özerklik tanımadık!

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık gazetemize konuk olarak sorularımıza cevap verdi. Çok özel açıklamalarda bulunan Başkan Bıyık, “Ben hayvan pazarı için 1 TL’lik ihale yapmadım. Kurban Pazarı’nın hafriyatını da Merkez Cami’den alarak toprağa dahi para vermedik. Önceki dönemlerden farklı olarak caddeyi kaldırdık. Kurban pazarında bütün çadırları arka arakaya vererek ara sokakta kurban çadırı bırakmadık. Kimseye özerklik tanımadık. Herkes noter huzurunda torbaya girdi. İhaleyi de canlı yayınlayarak bütün şaibeleri ortadan kaldırdık. Kurban pazarında yaklaşık 250 kurban yeri satıldı. Kurban pazarı beklentimizin üzerine çıktı.

KURBAN PAZARINDA SİNEK OLMAYACAK

Kurban pazarında hayvanlar gelmeden ilaçlamaya başladık. Kurban pazarında biz bu dönem hayvan pisliği biriktirmeyeceğiz. Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere bir kamyon görevlendirerek her gün İZAYDAŞ’a göndereceğiz. Kurban pazarının en büyük problemlerinden biri de ulaşım sorunuydu. Yıldırım Beyazıt, Atatürk ve Turgut Reis Caddeleri ile Kurban pazarına 3 giriş sağladık. Giriş çıkışlarla alakalı problemleri ortadan kaldırdık. Otopark alanları ile ilgili düzenlemeleri yaparak Darıca’da sorunsuz bir bayrama giriş yaşayacağız. Burada en önemli unsur Kurban Bayramı sonrası. Çadırların toplanması, zeminin tekrar kazılması, dezenfekte edilmesi, kireçlenmesiyle beraber sinek oluşumunu engelleyeceğiz. Kurban pazarından gelen gelir ile Bayramoğlu Mahallesi’ne çok ciddi işler yapacağız. Bayramoğlu Mahallesi’ndeki sorunlarını da çözeceğiz” diye konuştu.

EMNİYET BİNASI İHALEYE ÇIKIYOR

2017 yılında temeli atılan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının yapımı, müteahhit firmanın batması nedeniyle tamamlanamamıştı. Bayramoğlu Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerindeki temeli atılan ilçe emniyet müdürlüğü binası atıl vaziyette bırakıldı. Yaklaşık 2 yıldır atıl vaziyette duran emniyet müdürlüğü binası için Başkan bıyık müjdeyi verdi. Bıyık, “Darıca Emniyet Müdürlüğü binası 5 Ağustos’ta kesin olarak ihaleye çıkıyor” dedi. Tekrar ihaleye çıkacak olan ilçe emniyet müdürlüğü binasının bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

İSKOLİYE MEKTEBİ’NDE MÜZE OLACAK

Darıca’nın geçmişine tanıklık eden İskoliye Mektebi’nin restorasyonunu tamamlanarak geçmiş dönem belediye başkanı Şükrü Karabacak zamanında açılışı yapılacak duruma getirilmişti. Karabacak’ın görev süresi içerisinde açılışını yapamadığı tarihi İskoliye Mektebi’nin açılış tarihini Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a sorduk. Bıyık, resmi yazışmaların başladığını belirterek, “İskoliye Mektebi ile ilgili resmi yazışmalara başladık. Gebze Ticaret Odası’nın da destekleri ile orada bir kütüphane yapmayı planlıyoruz. İskoliye Mektebi’ni sadece Millet Kıraathanesi olarak planlamıyoruz. Bir katına da müze yapacağız. Darıca’nın yerlilerinden de tarihi eserlerle ilgili destekler alacağız” açıklamasında bulundu.

HALK BULUŞMALARINA BAŞLAYACAĞIZ

Başkan Bıyık, geçtiğimiz günlerde Dilovası’nda ihtiyaç sahiplerinin gereksinimlerini karşılaması için açılan ‘Sosyal Etki Merkezi’nin ikincisinin Darıca’ya açılacağını söyleyen Nail Çiler’e her konuda destek olacağını söyledi. Bıyık, “Dilovası’nda açılan Sosyal Etki Merkezi’nin ikincisi Darıca’da açılması planlanıyor. Darıca için yer ayarlayacağız. Yeter ki Darıca insanı mutlu olsun. Kurban Bayramı’nın hemen sonrasında seçim vaatlerimden olan ‘Halk Buluşmaları’nı gerçekleştireceğiz. Ayda bir gün belediyede oturup vatandaşlarımızı dinleyeceğim” diyerek seçim beyannamesinde bulunan projeleri bitirerek görev süresini tamamlayacağını söyledi.

ULAŞILABİLİR BİR BELEDİYE BAŞKANI

Ulaşılabilir bir başkan olmak için telefon numarasını Darıcalılarla paylaşan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Göreve gelmeden önceki süreçte 9 yıl AK Parti Darıca İlçe Başkanlığı yaptım. Bu süre zarfında da telefon numaramı herkese verdim. Belediye başkanı olduktan sonra da numaramı değiştirmedim ya da kendime ikinci özel bir hat alamadım. Söz verdiğim gibi ulaşılabilir bir başkan oldum. Numaramı isteyen herkese gönül rahatlığı ile veriyorum. Darıcalıların sorunlarını bende birebir öğrenmiş oluyorum. Benim en büyük avantajım Darıca’nın her sokağını bilmem. Darıca’da girmediğim sokak yoktur. Vatandaşlarımızın ne istediğini, Darıca’nın ne problemi olduğunu biliyorum. Görev sürem içerisinde de bu problemleri çözeceğiz. Tek derdimiz Darıca insanı”” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kimseye, özerklik, tanımadık!,
Yorumlar
Haber Yazılımı