Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 20:06
 
Kışın kaldırıldı, yerlerine takılacaklar mı?
Gebze Haberi
Kışın kaldırıldı, yerlerine takılacaklar mı?

Mart ayında 65 yaş ve üzeri vatandaşları korumak amacıyla kent meydanında bulunan oturma bankları kaldırılmış, böylelikle salgının etkisinin en aza indirilmesi amaçlanmıştı. Yeni normalleşmeye beraber vatandaşlar, meydandaki o bankların geleceğinin ne olacağını merakla bekler oldular.

Kovid 19 döneminin en etkili olduğu Mart ayında tüm uyarılara rağmen 60-65 yaş üstü ve risk grubunda olan bazı vatandaşlar bu uyarıları dikkate almayarak sokağa çıkmaya devam etmiş, Gebze Belediyesi ise çareyi kent meydanındaki bankları sökmekte bulmuştu. Yeni normalleşmeye beraber 65 yaş ve yukarısı için herhangi bir yasal kısıtlama yer almazken kent meydanındaki banklar yeniden yerlerini takılıp takılmayacağı ise merakla bekleniyor.

OLAN MEYDANDAKİLERE OLDU

Mart ayında ekiplerin kaldırdığı oturma bankları hala yerlerinde yer almazken, normalleşme dönemiyle beraber daha özgür olan vatandaşlar, “Banklar yeniden yerlerine takılacak mı? Havalar güzel, şu anda herhangi bir kısıtlama söz konusu değil. Yetkililerden kışın kaldırışmış olan meydandaki oturma banklarının yerlerine konulmasını arzu ediyoruz. Az ileride bulunan çamlık parkında öyle bir uygulama olmamıştı. Olan kent meydanına oldu” yorumunu yapıyorlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kışın, kaldırıldı,, yerlerine, takılacaklar, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı