Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 16:51
 
Kızılay Haftası Gebze’de kutlanacak
Gebze Haberi
Kızılay Haftası Gebze’de kutlanacak

Kızılay Gebze Şubesi, 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası’na özel program gerçekleştirecek. Kızılay Gebze Şubesi Başkanı Oya Tunçel, Kızılay Haftası dolayısıyla düzenledikleri programa herkesi davet etti.

Türk Kızılay’ı genel merkezi ve Türkiye genelinde tüm şubeleri tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanan bu haftada Türk Kızılayı’nın kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetleri özellikle öğrencilere, gençlere ve kamuoyuna anlatılarak, Türk Kızılayı’na ve faaliyetlerine yönelik farkındalık yaratılıyor. Bu etkinlikler kapsamında 29 Ekim- 4 Kasım Kızılay Haftası nedeniyle Kızılay Gebze Şubesi tarafından 30 Ekim Çarşamba günü saat 14.00-16.00 saatleri arasında Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde program gerçekleştirilecek.

GÜÇ VERECEK

Kızılay Gebze Şubesi Başkanı Oya Tunçel tüm Gebzelileri programa davet ederek, “Her yıl 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, Kızılaycılık bilincinin oluşturulmasında, Kızılay’ın ulusumuz açısından önemini vurgulamak ve Kızılay’ın karşılıksız sunduğu hizmetlere kamuoyu desteğini sağlamak açısından büyük önem taşıyor. Bu kapsamda hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek olan Kızılay, gönüllü bir hareket olarak bu yılın sloganını “Sensiz Olmaz” olarak belirledi. Türkiye genelinde düzenlenen etkinliklerle kutlanan Kızılay Haftası, Kızılaycılık felsefesi ve temel ilkelerini tanıtmak ve benimsetmek, gerçekleştirdiği yenilikleri ve hedefleri konusunda kamuoyunu bilinçlendirme imkânı sunması açısından önem taşıyor. Türk Kızılay Gebze Şubesi olarak Kızılay Haftası kapsamında düzenleyeceğimiz etkinliğimizde basınımızın siz değerli temsilcilerini de aramızda görmek bize güç verecektir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızılay, Haftası, Gebze’de, kutlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı