Haber Detayı
28 Haziran 2018 - Perşembe 13:01
 
KO-MEK istihdam kursları sürüyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarının bugüne kadar birçok insanı “ekmek sahibi” yaptığı istihdam kursları yaz aylarında da devam ediyor. Verilen eğitimin karşılığında emek ve alınteri ile anlam kazanan KO-MEK’in söz konusu kurslarına her dönem olduğu gibi yazın da vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Yaz döneminde devam edecek istihdam branşları arasında Havuz Suyu Operatörlüğü, Örtülü Elektrot ve Ark Kaynağı- Fiber Optik ve Gazaltı Mig-Mag Kaynağı branşları yer alıyor.

HAVUZ SUYU OPERATÖRLÜĞÜ BRANŞINA İLGİ YOĞUN

Öte yandan dönemin yaz olması nedeniyle Havuz Suyu Operatörlüğü branşına vatandaşlar ilgi gösteriyor. Bugüne kadar bu branşta eğitim alan birçok vatandaş, iş bulma imkânına kavuştu. Kursiyerler, aldıkları tam donanımlı eğitim ve beraberinde elde ettikleri KO-MEK sertifikaları sayesinde Kocaeli’nin önemli konaklama merkezlerinde iş buldu.

TÜM DETAYLARI İLE MESLEK BİLGİLERİ VERİLİYOR

Havuzsuyu Operatörlüğü branşında vatandaşlara, havuzun mekanik, elektrik tesisatı ile yapısal özelliklerine hâkim,  havuz suyu kimyası ile ilgili ölçüm kontrol, uygulama ve bakım işleri bilgileri öğretiliyor. Bunun yanı sıra güvenlik önlemleri, kimyasal kullanımıyla ve depolanması ile elektrik tesisatı tedbirleri, yüzme havuzu ve ortak kullanım alanlarında hijyenin sağlanması, filtre temizliği, kış bakımı ve işletme defteri kullanımı gibi önemli detaylar aktarılıyor.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: KO-MEK, istihdam, kursları, sürüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı