Haber Detayı
28 Haziran 2017 - Çarşamba 15:12
 
Kocaeli’de başarı plaketi!
Kocaeli’de ki Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Emniyet Müdürü ve Emniyet teşkilatı, İl Jandarma Komutanı ve teşkilatı, kurum müdürleri ve valilik Personeline Başarı belgesi verildi. Törende konuşan Vali Güzeloğlu, “Önemli olan insana yatırımdır. İnsan eserleriyle anılır”.dedi.
Kocaeli Haberi
Kocaeli’de başarı plaketi!

Kocaeli’de ki Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Emniyet Müdürü ve Emniyet teşkilatı, İl Jandarma Komutanı ve teşkilatı, kurum müdürleri ve valilik Personeline Başarı belgesi verildi. Törende konuşan Vali Güzeloğlu, “Önemli olan insana yatırımdır. İnsan eserleriyle anılır”.dedi.

Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Emniyet Müdürü ve Emniyet teşkilatı, İl Jandarma Komutanı ve teşkilatı, kurum müdürleri ve valilik Personeline Başarı Belgesi Verilme Töreni Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Törene; Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Vali Yardımcısı ve Gebze Kaymakam Vekili Hasan Gözen, Başiskele Kaymakamı Atila Kantay, Çayırova Kaymakamı Mustafa Hotman, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kandıra Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Kartepe Kaymakamı  Ayhan Durmuş, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, İlçe Emniyet Müdürleri, İlçe Şube Müdürleri, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Karadeniz, İlçe Jandarma Komutanları ve Jandarma Personeli ile Kurum Müdürleri katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yaptığı konuşmalarında; “Değerli konuklar, 1 Ekim 2014 tarihinde üstlendiğimiz Kocaeli Valiliği onur ve sorumluluğunu bugün tamamlıyoruz. Bu son görev günüde sizlerle birlikte ve sizlerin şahsında tüm kamu yöneticisi arkadaşlarımı bu güne kadar ki süreç içerisinde bizlerle birlikte ortaya koydukları yüksek görev ve sorumluluk anlayış, Kocaeli’ni daha iyiye daha güzele taşıma noktasındaki gayretlerini bir kez daha takdir ve şükranla anıyorum. Türk Devlet geleneğinin en onur ve en sorumlu makamı olan Valilik Makamında Kocaeli’nde yaklaşık 3 yıla varan bir görev süremiz oldu. Türkiye’nin en önemli stratejik, derinlikli ve Türkiye’nin geleceğe doğru büyük yürüyüşüne katkı ve zenginlik sunan Kocaeli’nde çok önemli çalışmalarımız, hizmetlerimiz, ortak geliştirdiğimiz projelerimiz oldu. Kocaeli dün olduğu gibi bugünde katkılarını sunmaya, zenginlikleri çoğaltmaya ve Türkiye’yi geleceğe taşıma noktasında kendi il ölçeğinde büyük katkılar sunmaya devam edecektir.

EN BÜYÜK YATIRIM İNSANA DOKUNMAK, GÖNÜLDEN GÖNÜLE KÖPRÜLER KURMAKTIR.

12 ilçemiz, bir büyükşehir ölçeğinde Türkiye’nin en çok nüfus yoğunluğu ve  hareketliliğine sahip bir büyükşehir ölçeğinde ve aynı zamanda Türkiye’yi taşıyan temel bütün sektörlerin üretiminin gerçekleştirildiği çok önemli ekonomik merkez konumundadır. Açıklıkla belirtmek gerekir ki, görev süremiz boyunca bütün bu büyüklüklerin ve sorumlulukların farkında olarak ama insana hizmet etmeyi ve insanı mutlu etmeyi birinci sırada ve önceliğimiz alarak bir hizmet gerçekleştirdik. Yollar, binalar yapabilirsiniz ama en büyük yatırım insana dokunmak, gönülden gönle köprüler kurmak olduğunu unutmamalısınız. Her şey insan içindir ve insana bağlı bütün değerler de insanın mutluluğu içindir. Hizmet eden bu aziz milletin efendisi olur, hükmeden değil.

Her başlangıcın bir bitişi olduğu açıktır. Bitişi düşünerek ve bir gün bittiği zaman hayatın anlamı hoşça anılmak olduğunu bilerek, tıpkı bu düşünce gibi görevini de böyle ifa ve icra ederek çalıştık. Biz böylesi bir anlayışla sizlerle birlikte insanımıza hizmet ederken en büyük ödülü yüzlerdeki ifadelerde ve yüzlerdeki şükran nişanesinde gördük. İnsanın en büyük ödülü en büyük yüce makamı da budur. Ne iş yaparsanız, hangi çevrede bulunursanız bulunun amacımız bu olmalıdır. İnsanın ne kadar çok yaşadığı değil; o hayatı nasıl yaşadığı ve kendisinden sonra kalacak, anılacak olan eserleridir, aslolan. Bunun  için kamu görevlisi içinde önemli olan kalmak ya da kalmamak değil, kaldığı her an ve zaman bu anlayışla hizmet yapmak, bir gün ayrılılarken de gönül rahatlığıyla arkasında hayırla anılacak eserler, hizmetler ve katkılar sunmaktır.  Bugüne kadar yaptığımız görevlerde hakkın rızası ve halkın duasına talip biri olarak güzel hizmetleri, geride hayırlı ve anılacak birçok eseri bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tabi bunlar tek başına yapılacak işler değildir ve onun için burada birlikteyiz. Bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kocaeli’nde aldığımız bu düzey ve seviye sizlerin ve bizden sonra gelen Sayın Valimizin yönetiminde hepinizin gayretiyle daha iyiye ve daha ileriye gidecektir. 2023,2053 ve 2071 gibi tarihimizin önemli dönüm noktalarını hedef alan bir büyük yürüyüşümüz, gelecek her gün güçlenen ve gelişen bir ülke olarak, gelecek hedeflememizin dönüm noktası olarak eriştiğimiz büyük hedeflerle bizi taçlandıracak.

CUMA GÜNÜ DİYARBAKIR’DA GÖREVE BAŞLIYORUM

Diyarbakır ili Valiliğini inşallah bu Cuma günü üstleniyoruz. Diyarbakır, medeniyetimizin ve kültür kimliğimizin çok önemli bir merkezidir. Böylesi onurlu, böylesi sorumlu ve ülkemiz için böylesi değerli görevi bizlere tercih ettiği için Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Bakanlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bütün bir kitle adına temsilcisi noktasında sizlere çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatınızın güzelliklerle, mutluluklarla, sağlıkla ve başarılarla geçmesini diliyorum.  Sevdiklerinizle, ailelerinizle daha nice başarılı görevlerde bulunmanızı diliyorum. Tüm Kocaeli’ye, burada bulunan ve bulunmayan kamu yönetiminde çalışan bütün arkadaşlarıma veda ediyor, hepinizi ve herkesi Allah’a emanet ediyorum. “ diyen Vali Güzeloğlu konuşmalarının ardından Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, kurum müdürleri ve valilik personeli ile vedalaşıp, tek tek başarı belgelerini vererek,  günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’de, başarı, plaketi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı