Haber Detayı
14 Ocak 2018 - Pazar 13:58
 
Kocaeli’de Günlük Kiralık Dairelere Ceza Yağdı
Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, ülke genelinde günübirlik kiralanan evlere yönelik uygulama gerçekleştirildi. Kocaeli’nde de bu kapsamda 71 günübirlik ev denetimden geçti. 1 işletmeye 5 bin 942 lira para cezası yazıldı.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Ülke genelinde rezidans, apart daire ve stüdyo evler şeklinde günübirlik otel gibi kiralanan evlere yönelik  “Günübirlik Evler” uygulaması gerçekleştirildi.  Milk sahibi, emlakçı yuada internet üzerinden kiraya verilen evlere gerçekleştirilen uygulamaya Kocaeli’nde de Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde 38 ayrı ekipte 232 personel katıldı.

1 İŞLETMEYE CEZA

Günübirlik kiralanan yerlerde, terör örgütü mensuplarının örgütsel faaliyet  yürütebilecekleri göz önünde bulundurularak,  terörle mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi, genel asayiş ve kamu düzeninin korunması, adli ve idari işlemlerin yapılması amacıyla, genel güvenlik  ve sağlık açısından  risk teşkil eden unsurların  engellenerek, suça karışmış kişilerin yakalanması ve kayıtdışı ekonominin önüne geçilmesi için  Kocaeli’nde de yapılan uygulamada 71  günübirlik ev kontrol edildi.  Kontrol edilen 1 işletmeye 1774 sayılı kimlik bildirmeme kanunundan  5 bin 942  lira para cezası  uygulandı.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Kocaeli’de, Günlük, Kiralık, Dairelere, Ceza, Yağdı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı