Haber Detayı
01 Temmuz 2018 - Pazar 17:28
 
Kocaeli’nde 43 Bin Öğrenci Ter Döktü
Kocaeli’nde başvuru yapan 43 bin 410 aday, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ikinci ayağı olan Alan Yeterlilik Testi sınavında ter döktü.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bu sene ilk defa yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), tüm ülkede olduğu gibi Kocaeli’de de adayların ve ailelerin büyük heyecanı ile dün sona erdi. Binlerce öğrenci cumartesi  günü okulların önlerinde aileleriyle birlikte yaşadıkları YKS’nin ilk ayağı olan Temel Yeterlilik Testinin (TYT) heyecanını yaşarken, dün sınav maratonu Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile devam etti. Kocaeli’de Alan Yeterlilik Testi sınavına başvuru yapan 43 bin 410 aday okullara koştu. Saat 9.00 itibari ile adaylar, sınava girecekleri okullara alınırken, aileler de sınav heyecanını dışarıda yaşadı.

BÖYLE OLACAĞINI BEKLİYORDUK

Sınava çok çalıştığını belirten Sametcan Öztürk, Alan Yeterlilik Sınavı’ndan iyi bir sonuç beklediğini belirterek, “Dünki sınav için kesin bir şey söyleyemem. Belki kaydırma falan yapmışızdır. O yüzden kesin bir şey söyleyemiyorum. Genel olarak alışılmışın dışında bir sınavdı ama böyle olacağını bekliyorduk. Askeri lise sınavına girmiştim. Onun için pek kötü değildi benim için. Süre sıkıntısı nedeni kitap falan okudum bu yıl. O sayede süre sıkıntımı kapattım. Bu sınavdan iyi bir sonuç bekliyorum. Sınava edebiyattan gireceğim, edebiyatı seviyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Kocaeli’nde, 43, Bin, Öğrenci, Ter, Döktü,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı