Haber Detayı
10 Aralık 2015 - Perşembe 13:20
 
Kocaeli’nde ikinci
Darıca Farabi Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi gerçekleşen açılış töreni ile faaliyete geçti.
Darıca Haberi
Kocaeli’nde ikinci

Açılış törenine Kocaeli Vali Yardımcısı Aziz İnci,Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Farabi Develet Hastanesi Başhekimi Hikmet Yaşar, ilçede görev yapan idari müdürler, muhtarlar, sivil toplum kurluşları temsilcileri, doktor ve hastane çalışanları katıldı.

Toplam 9 yataklı olan servis Kocaeli’nde Kandıra’dan sonra ikinci merkez olarak faaliyete geçti. Serviste Nöroloji Uzman Hekimlerinin yanı sıra 1 sorumlu hemşire, 9 servis hemşiresi, 4 temizlik görevlisi hizmet verirken 2 ay gibi bir süre içinde 40 hastanın hizmet aldığı öğrenildi. Hastanenin ayrıca Kroner Yoğun Bakım Servisi katılan protokol ve davetliler tarafından hizmete açıldı.

EV ORTAMI GİBİ

Palyatif Bakım Servisi’nin iç dekorasyonu hasta ve hasta yakınları için ev ortamını aratmayacak şekilde dizayn edildiği gözlemlenirken, evde bakımda sıkıntı yaşayan hasta ve hasta yakınlarının tüm ihtiyaçları detaylı olarak düşünülerek donatıldığı da görüldü. Palyatif Bakım Merkezi’nde kalıp kalmayacağına Nöroloji Poliklinikleri değerlendirerek karar veriliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’nde, ikinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı