Haber Detayı
24 Şubat 2018 - Cumartesi 16:42
 
Kocaeli Saadet’e Yeni Kan
Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatı aylık divan toplantısını yoğun ve coşkulu bir katılımla Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Divan toplantısında bir ayda 670 üyenin Saadet Partisine katıldığı açıklandı.
 
 
 
Siyaset Haberi


Gerçekleştirilen divan toplantısına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcı Sinan Ejderoğlu, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, Saadet Partisi Kocaeli İl Müfettişi Recep Sarıdoğan, il yönetim kurulu, ilçe teşkilatları, Gençlik Kolları, İl Kadın Kolları ve çok sayıda partili üye katıldı. Divan toplantısında bir ayda 670 üyenin Saadet Partisine katıldığı açıklandı.  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu tarafından yapılan rozet takımının ardından Ejderoğlu, yeni üyelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

BUGÜNE AİT DEĞİL

Divanın açılış konuşmalarını gerçekleştiren Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, "Yaşadığımız coğrafyada geçmişte yaşananlar tekrar yaşanmaya devam ediyor. Bugün yaşadığımız Zeytindalı Harekâtı adı altında başlatılan operasyonda şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyorum. Ülke ve millet olarak zorlu bir mücadele veriyoruz. Bu mücadele bugüne ait bir mücadele değil. Biz bunu yıllardan beri söylüyoruz.

BÜTÜN OLACAĞIZ

Önümüzdeki süreçte milletim kendi içinde birliği beraberliği Allah’ın izniyle net şekilde gösterecektir. Çektiğimiz sıkıntılar önümüzdeki süreçte yaşayacağımız mutlu günlerin göstergesi olacaktır. Bizler tabi ki de dışarıda ve içeride yaşanan harekâtlarda bir ve bütün olacağız. Fakat hiçbir zaman siyasi kişiler kendi milletini yanıltmayacak ve yanıltmadan doğru ve güvenilir bilgiler vererek yapacak. Oradaki Mehmetçiğimizin elindeki tankımızı tüfeğimizi ancak ve ancak kendi milli sermayemiz ile yapabilirsek dış güçlülere karşı güçlü olabiliriz.” dedi.

ERBAKAN’I ÇOK ARIYORUZ

Nurettin Çelik’in konuşmasının ardından konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımıcısı Sinan Ejderoğlu, ‘’Ülkemiz ve teşkilatımız Necmettin Erbakan Hoca'mızı çok arıyor. Elbette biz de insanlığa büyük destek olacağız. Erbakan Hoca'mız bizlere birçok şey öğretti. Öncelikle üzerinde durduğu, bu kısa dünya hayatını kazanmanın bize yollarını gösterdi. Teşkilat prensiplerimizi beynimize çiviledi. Biz bugün burada büyük bir gayret ve heyecanla çalışırsak onun sayesinde çalışıyoruz. Ülkedeki insanlara akademisyenlere yol gösterdi ve birlik beraberliği bize öğretti.

ERBAKAN HAKLIYDI

Büyük kararlığımız, inancımızdan geliyor. Bize maneviyatçı olmayı öğretti. Erbakan Hoca'mızın gösterdiği bu yoldan asla ayrılmayacağız.  Ülkemizin şu anki siyasetçileri Erbakan’ın haklı olduğunu ve doğru olduğunu söylüyorlar. İslam Birliği'nin kuruluşu, dış politikanın bu keşmekeşten kurtulmasının tek yoludur. Suriye’deki karışıklığın tek sebebi var. Amerika oradan çıksın ve Suriye düzelsin. Suriye’de ve bütün Müslüman coğrafyalarda yaşanan sıkıntıları sadece ve sadece Saadet Partimizin şahsiyetli siyaseti çözer.  ABD ile görüşmek bu sorunu düzeltmez.

TÜM SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Bu sorunların çözülebilmesi için İran, Irak, Suriye, Mısır, Pakistan ve diğer İslam ülkelerinin biraya gelmesi ve birlik sağlanması gerekmektedir. Ülkemizin Saadet Partisi’ne ve onun şahsiyetli siyasetine, dış politikasına ihtiyacı var. Vakti zamanında tüm Anadolu’nun kalkınmasını sağlayan Erbakan Hoca'mızın maddi kalkınma planı vardı. Bu iktidar bunu yapamıyor. Tank yapsınlar, fabrika yapsınlar. Yeter ki bu milleti güçlendirsinler. Ama bu ülke kaybediyor ve biz üzülüyoruz. 2019'da iktidara geldiğimizde tüm sorunları çözeceğiz ve ülkemizi kalkındıracak hamlelerle, projelerle ülkemizin yeniden güç kazanmasını sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Kocaeli, Saadet’e, Yeni, Kan,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı