Kocaeli sallandı
Haber
30 Ekim 2020 - Cuma 15:14
 
Kocaeli sallandı
Kocaeli Haberi
Kocaeli sallandı

AFAD ve Kandilli tarafından açıklanan son dakika bilgisine göre İzmir'de 6.6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. İstanbul'da da hissedilen depremin merkez üssünün Seferihisar olduğu açıklanırken Bayraklı ve Bornova'da 5 binanın yıkıldığı enkaz altında vatandaşların olduğu ifade edildi. İzmir'deki depremin ardından ilk görüntüler gelmeye başladı. Depremin 15 saniye sürdüğü açıklandı. Bölgede peş peşe artçı depremler yaşanıyor. İzmir'den gelen fotoğraflar depremin büyüklüğünü gözler önüne serdi.

İşte son dakika haberinin detayları...

Az önce AFAD tarafından aktarılan son dakika bilgisine göre İzmir'de 6.6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün İzmir Seferihisar olduğu ifade edilirken sarsıntı İstanbul, Manisa, Bodrum, Urla gibi birçok ilde de hissedildi. Son dakika bilgisine göre İzmir'deki depremin merkez üssünün Seferihisar olduğu ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmiş olsun mesajı paylaşırken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da Bayraklı ve Bornova'da 5 binanın yıkıldığını, enkaz altında vatandaşların olduğunu ifade etti. İşte son dakika haberinin detayları...

SON DAKİKA HABERİ: BORNOVA VE BAYRAKLI'DA 5 BİNA YIKILDI! ENKAZ ALTINDA VATANDAŞLAR VAR...

Canlı yayında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum; "Bornova ve Bayraklı'da 5 bina yıkıldı. Enkaz altında vatandaşlarımız var." ifadelerini kullandı.

Son dakika bilgisine göre Seferihisar'da 4.8 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi! AFAD, depremin merkez üssünün Seferihisar olduğunu açıkladı.

İzmir'in Bayraklı ilçesi 1593 Sokak'ta deprem nedeniyle yıkılan binanın enkazından 3 kişi yaralı çıkarıldı.

AYRINTILAR GELECEK

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, sallandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı