Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 10:44
 
Kocaeli'yi sallamadı!
Katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalar yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde ağırlık vereceği 10 ili açıklarken Kocaeli'yi yine es geçti
 
 
 
Kocaeli Haberi


Katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalar yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin kendisinden çok oy alması durumunda genel başkanlığının tartışmaya açılabileceği yorumları hakkında ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu "Varsımyalar üzerinden geleceği değerlendirmem doğru değil. Seçimden sonra tabloya bakarız. Karamsar değilim, iyi bir sonuç çıkacak. Nihayetinde zaten İnce, cumhurbaşkanlığını kazanacak" dedi. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile ortak miting düzenleyebileceklerini söyledi, 'İstanbul'da olabilir' dedi. İnce'nin kazanması durumunda oluşacak kabinesine ilişkin de detaylar veren Kılıçdaroğlu "İkinci turda kabineyi göreceksiniz. Güzel bir yardımcı kadrosu ile yola çıkacak. Toplumun her kesimini kapsayan, 80 milyonun cumhurbaşkanı olacağına göre, kadrosu da böyle şekillenecek" dedi.

KOCAELİ YOK

Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde genel başkan olarak miting yapmayı düşünmüyor. Bunun yerine salon toplantıları planlanıyor. "CHP'ye mesafeli duran kesimlerle bire bir toplantılar yapmak istiyorum" diyen Kılıçdaroğlu, hedefindeki 10 ili de ilk kez açıkladı: İstanbul, Bursa, Balıkesir, Adana, Mersin, Konya, Denizli, Antalya, Trabzon, Samsun. Kılıçdaroğlu bu illere seçimlerde ayrı bir önem vereceğini ifade ederek "Bu illere birden fazla gitmem lazım" dedi. Kılıçdaroğlu "Heyecan verecek, umut verecek, yeni ufuklar açacak bir beyanname." olarak açıkladı, "5 temel problemi; ekonomi, eğitim, dış politika, toplumsal barış ve demokrasi konusunda çözüm getiren başlıklar içerecek... " dedi. Kılıçdaroğlu dövizdeki dalgalanmayı "spekülasyon amaçlı, birilerini cezalandırma amaçlı böyle bir yönteme başvuruluyorsa bu ekonomik bir suçtur. Hükümet kim oynuyorsa ona neden müdahale etmiyor?" diye sordu. Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin, Çakıcı ziyaretini de "Alaattin Çakıcı'yı, hapse girmeden önceki faaliyetlerini toplum biliyor. Bahçeli'nin bu ziyareti toplum tarafından izlenip değerlendirilecektir" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Kocaeli'yi, sallamadı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı