Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 16:04
 
‘Kol kırılır yen içinde kalır’
UCU AÇIK MESAJLAR VEREN KILIÇ VEDA ETTİ
Spor Haberi
‘Kol kırılır yen içinde kalır’

Darıca Gençlerbirliği Teknik Direktörü Gürses Kılıç, görevinden istifa etti. İstifa kararı sonrasında kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Kılıç, çarpıcı açıklamalarla veda etti. Ucu açık mesajlar veren Kılıç, net söylemlerden bulunmaktan kaçınırken tamamen kendi kararıyla görevi bıraktığını söyledi. Sinan Turan ve taraftarlar arasında yaşanan sorun ile ilgili açıklamalarda bulunan Kılıç, sorunun çözümü için büyük uğraş verdiğini belirtti.

‘’SIKINTILARIMIZI YANSITMAMAYA ÇALIŞTIK’’

Kendi prensipleri doğrultusunda lüzum gördüğü için istifa ettiğini belirten Gürses Kılıç, ‘’Tamamen kendi istediğim doğrultusunda görevimi sonlandırıyorum. Dün itibariyle Kulüp Başkanımız Mustafa Öztürk’e bu kararımı ilettim. Bu kararımı önce kabul etmeyerek kararımı gözden geçirmem gerektiğini söylediler ama ben gördüğüm lüzum üzerine kararımın doğru olduğunu söyledim. Onlar da sağ olsunlar kararımı saygı gösterdiler. İçimizdeki sıkıntılarımızı elimizden geldiğinde dışarıya yansıtmamaya çalıştık. ‘Kol kırılır yen içinde kalır’ misali kendi içimizde sorunlarımızı çözmeye çalışarak görevimizi sürdürdük. Doğru da yaptığımızı düşünüyorum’’dedi.

‘’BARIŞ İÇİN ÇOK UĞRAŞ VERDİM’’

Çalkantılı günler geçirdikleri ve Sinan Turan konusunun çözümü için çok uğraştığını belirten deneyimli teknik adam, ‘’ Sezon başı çalkantılı bir süreçle göreve başladık. Burada belli bir yapı olduğunu ve bizim de bu yapı içinde çalışacağımız bildirildi. Ardından kısa süre sonra Sportif Direktörümüz ile yollar ayrıldı. Son olarak taraftarlar ile Sinan Turan arasında yaşanan gerginlik sebebiyle maçlarımıza sorunlu çıktık. Buna rağmen sonradan işi toparladık. Taraftar ve Sinan’ın barışması adına kendi adıma çok uğraş verdim. Bunu geçici olsa da sağladık. Özellikle taraftarlarımız buraya kadar gelerek oldukça sağduyulu bir şekilde hareket ettiler. ‘Bizim tek düşüncemiz Darıca G.B’dir. Bu konu artık kapanmıştır’ dediler. Bu önemli bir özveridir’’diyerek Çınaraltı taraftarına teşekkür etti.

‘’BAŞARILIYIZ’’

Aldığı kararın saha sonuçları ile alakalı olmadığını ve takımın geride kalan 11 haftada başarılı olduğunu belirten Kılıç, ‘’Liderleri yendik, namağlup takımları devirdik. Diyarbakır’da muhteşem bir oyun oynadık. Hak etmediğimiz bir yenilgi aldık. 1461 Trabzon maçı gerçekten istemediğimiz bir sonuç oldu. Her şeye rağmen saha sonuçları ile ilgili bir sorunumuz yoktu. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum liderden sadece 4 puan gerideyiz. Bu haftadan itibaren fikstür anlamında kolay bir süreç başlıyor. Önümüzdeki 3 maçtan çok rahat 9 puan alınır. Ligin devresine kadar 6 maçın kayıpsız geçileceğini düşünüyorum’’dedi.

 ‘’SİNAN KONUSUNDAN BANA KİMSE BAHSETMEDİ’’

Göreve geldiğinde kendisine Sinan Turan ile taraftar arasında geçmişte yaşanan sorunun kendisine söylenmediğini belirten Kılıç, ‘’Benim bilgim dahilinde olmayan sorunlar ile karşılaştım. O sorunlar hiç istemediğim bir şekilde kucağımda kaldı. Uzun süre bu sorunla uğraştım. Futbolcumuz kazanmak için elimden geleni yaptım. 3-0 galip olduğumuz bir maçta Sinan’ı oyuna aldım ve beklemediğim büyük olaylar oldu. Orta yolu bulmak için tekrar bir hamle yaparak uğraş verdik. geçmişte Sinan ve taraftar arasında böyle bir konunun olduğu sezon başında bana söylenmedi. Çok ciddi bir sorun olduğu da sonradan ortaya çıktı. Ne kimsenin kalbini kırmak, ne de kimsenin ekmeğiyle oynamak istemediğim için kendi adıma haklarımdan feragat ediyorum’’diyerek Darıca’ya veda etti.

‘’KİMSEYE KIRGINLIĞIM YOK’’

Kimseye kırgınlığını olmadığını belirten Kılıç, ‘’Kimseye bir kırgınlığım yok. Profesyonel futbol yaşantımda görmediğim hiçbir şey kalmadı. Sadece kendi adıma haklarımdan feragat ediyorum. Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Karabacak, Kulüp Başkanımız Sayın Mustafa Öztürk ve kulüp yöneticilerinin her birine teşekkür ederim. Bu süreçte Allah razı olsun destek olmaya çalıştılar. Belli bir oyuncu yüzünden taraftar ile sıkıntı yaşadık. Taraftarımız da kulübüne sahip çıkarak destek oldu. Herkese teşekkür ediyorum’’dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Kol, kırılır, yen, içinde, kalır’,
Yorumlar
Haber Yazılımı