Haber Detayı
26 Eylül 2018 - Çarşamba 09:32
 
Kopal BBS İşçilerine gitti
Birleşik Metal-İş Gebze Şube Başkanı Erdal Kopal 14 gündür işverenlerine karşı mücadele içinde olan BBS Metal işçilerine yönelik bir ziyarette bulundu.
Gebze Haberi
Kopal BBS İşçilerine gitti

Kopan ziyaret esnasında yaptığı değerlendirmede, “Kötü çalışma koşullarına, sefalet ücretine isyan ederek sendikalaşma kararı alan BBS Metal işçileri Birleşik Metal-İş sendikasına üye oldular. Birleşik Metal-İş sendikasının çoğunluğu sağlamasının ardından işveren saldırıya geçerek sendika üyesi 11 işçiyi işten attı. Bunun üzerine işçiler anayasal hak olan sendikaya üye olma haklarına sahip çıkmak, haksız bir şekilde atıldıkları işlerine geri dönmek ve insanca yaşayabilecekleri ücret ve çalışma koşullarını sağlamak için işyerlerinin önünde direnişe başladılar. 14 gündür direnen Birleşik Metal-İş üyesi BBS Metal işçilerine bu gün Gebze Şube Yönetimi olarak bir ziyaret gerçekleştirdik.

KARARLILIKLA MÜCADEMİZ SÜRECEK

İşçi sınıfının çıkarlarının ortak olduğunu bu nedenle de mücadelenin de ortaklaşmıştır. Aylardır direnişte olan Real İşçilerinin, Uyum/Makro İşçilerinin, Muğla Taşıt Muayene İşçilerinin, Cargill ve Flormar İşçilerinin direnişini de selamlıyorum. İşçi- sendika düşmanlıklarına karşı işçiler haklarını alıncaya kadar mücadelenin kararlılıkla devam edecektir. Maddi ve manevi olarak her zaman dayanışma içerisinde olacağız.” Dedi.  Daha sonra sohbetlerle devam eden ziyaret atılan sloganlarla sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kopal, BBS, İşçilerine, gitti,
Yorumlar
Haber Yazılımı