Köpek Sorunu Hayati Boyutta
Haber
11 Aralık 2018 - Salı 09:15
 
Köpek Sorunu Hayati Boyutta
Bayramoğlu’nda özellikle Ada Mevkii’ni mesken tutan sokak köpekleri sabah ve akşam yürüyüşleri yapan yada işe gelip giden Ada sakinleri için sorun teşkil etmeye devam ediyor. Ada'da3 günde köpeklerden kaynaklı meydana gelen olaylarda bir kişi trafik kazası geçirerek hastanelik olurken 2 kişi de ısırık nedeniyle tedavi gördü.
Darıca Haberi
Köpek Sorunu Hayati Boyutta

Ada içinde ikamet eden bazı sakinlerin köpekleri beslemesi ve sahip çıkması hatta köpekleri yetkililere şikayet eden diğer komşularına tepki gösterme boyutları neredeyse kavga düzeyine ulaştı. Hayvanseverler köpeklerin kimseye zarar vermediğini, insanların onlara zarar verdiğini iddia etsede geçtiğimiz hafta içinde bir çocuğu kovalayan köpekler çocuğun düşmesine ve düşerken başını kaldırım taşına vurarark hastaneye kaldırılmasına neden olduğu da öğrenildi. Geçtiğimiz yıllarda hayvanseverler köpekleri Ada içinde istemeyen kimliği belirsiz kişilerin köpeklere verilen yiyeceklerin içine zehir attığını iddia ederken, diğer sakinlerde “Köpekler yüzünden artık ada içinde yürüyemez olduk. Sayıları çok fazla ve sokakları işgal etmiş durumdalar. Eskiden sayıları birkaç tane olan bu köpekler sürüye dönüşmüş durumda.”dediler.

DURULMUŞ ÖLÜM TEHLİKESİ ATLATTI

Darıca belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Arzu Durulmuş ada mevki içinde aracı ile birlikte ilerlerken karşısına çıkan köpeği ezmemek için aracı ile takla attı. Adeta hurda yığınına dönen araçtan mucize eseri sıyrıklarla kurtulan Durulmuş, yine Ada içinde konuşlu Paradise İsland Hotelin sahibi Murat Kaya tarafından acilen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yine geçtiğimiz cumartesi günü akşam yürüyüşü gerçekleştiren bir  bayan da bacağından ısırması sonucu tedavi gördüğünü belirtirken havaların erken kararması ve geç aydınlanması da okula ve işe giden insanların tedirginliğine neden olduğu ifade ediliyor.

Haber.Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köpek, Sorunu, Hayati, Boyutta,
Yorumlar
Haber Yazılımı