Haber Detayı
13 Nisan 2017 - Perşembe 12:22
 
Korkmaz, “Çare yeniden büyük Türkiye”
Gebze Haberi
Korkmaz, “Çare yeniden büyük Türkiye”

Referandum öncesi siyasilerin ortamı yumuşatması gerekirken neredeyse yangına benzin dökercesine kutuplaşmaları körüklediğini ifade eden Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, içerimizde bunlar yaşanırken çevremizde PKK, YPG, Kerkük meselesi bayrak krizi, ve en son olarak da yüreklerin sızladığı İdlib katliamı bunlar için yeniden büyük Türkiye ve yeni bir Dünya oluşturmamız gerektiğini söyledi.

16 Nisan’da yapılacak olan referandumun herkes için büyük önem arz ettiğini söyleyen Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, “Ülkemiz ilk kez bu kadar gergin ve böylesine kutuplaşmış bir şekilde referanduma gidiyor. Oysa Anayasalar, bir ülkenin, bir milletin,  ortak toplumsal uzlaşma metinleridir. Bu yüzden kutuplaşmayı değil, kucaklaşmayı esas almalıdır. Yönetimde istikrar için gerekli olduğu kadar, toplumda huzur için de gereklidir. Renklerimiz, düşünceleremiz, kararlarımız farklı olabilir. Ama hepimiz aynı bahçenin çiçekleri, aynı milletin evlatlarıyız.  Bu referanduma evet diyenler bölücü olmadığı gibi hayır diyenler de vatan haini değildir.  Asıl tehlike, asıl ihanet, bu aziz milleti, ‘evetçiler’ ‘hayırcılar’ diyerek bölüp, kutuplaştırmaktır.” dedi.

“BİRBİRİMİZİ ACIMASIZ YAFTALARLA SUÇLANMAKTAYIZ”

Bir yandan içerideki PKK terörü, öbür yandan sözde dost ve müttefik ülkelerin desteğiyle giderek palazlanan PYD, YPG gibi oluşumlar olduğunu ifade eden Başkan Korkmaz,  “Her gün yüreğimize kor gibi düşen El Bab şehitleri… Üretemeyen bir ekonomi... Tıkanmış bir siyaset… Böyle bir dönemde en son ihtiyaç duyduğumuz şey, kutuplaşmaktır. Birbirimizi, ‘terörist”, ‘hain’, ‘bölücü’ gibi acımasız yaftalarla suçlamaktır.  Saadet Partisi olarak endişeliyiz.  Böylesi dönemlerde bin düşünüp, bir konuşmak gerekirken, tam tersine düşüncesizce yapılan açıklamalar bu endişemizi daha da arttırmaktadır.  Bu referandumda, ‘evet’ demeyenleri, PKK terör örgütüyle eş tutmak, Fetö’cü olmakla suçlamak, 16 Nisan referandumunu, 15 Temmuz’un cevabı olarak tanımlamak en basit ifadesiyle büyük bir gaflettir” dedi.

“HERKESİN TEK GERÇEĞİ OLMALIDIR”

İdlib’teki saldırıda yüzden fazla vatandaşın hayatını kaybettiğini söyleyen Başkan Korkmaz, “Kimyasal silah kullandığı da iddia ediliyor. Bu bir savaş suçu değil aynı zamanda bir insanlık suçudur. Bunun üzerine gerekenin bir an önce yapılması icap eder. Bir an önce katliamların son bulması herkesin tek gerçeği olmalıdır. Rusya’da metro istasyonunda meydana gelen terör saldırısını da şiddetle kınıyoruz. Terör dünyanın neresinde olursa olsun kınanması ve reddedilmesi gerekir.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korkmaz,, “Çare, yeniden, büyük, Türkiye”,
Yorumlar
Haber Yazılımı