Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 15:26
 
Korona süreci Darıca’da nasıl geçti?
Darıca Haberi
Korona süreci Darıca’da nasıl geçti?

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş Covid-19 sürecinin Darıca’da nasıl yönetildiğini Ümit Medya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Yıldırım’a anlattı.

Ümit Medya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Yıldırım, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni 12 Mayıs Hemşireler Günü sebebi ile ziyaret etti. Ziyarette Covid-19 süreci ile alakalı Nihat Yıldırım’a bilgi veren Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, “Korona virüs sürecinde fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarına elimizden geldiğince yetişmeye çalıştık. Süreci çok iyi yürüttüğümüzü düşünüyoruz.

VİRÜSÜN YAYILMASINI ENGELLEDİK

Bu süreçte Covid-19 teşhisi konulan her hastayı bulunduğu ortamdan alarak KYK yurtlarına yerleştirdik. Her pozitif vakanın temasta bulunduğu yakın çevresine de test uyguladık. Testleri pozitif çıkan her hastamızı KYK yurtlarında 14 gün karantina sürecine aldık. 14 günün sonunda testleri negatif çıkan hastalarımızı, korunma kuralı ile evlerine göndererek virüsün yayılmasını engelledik. Bu süreçte bizlere destek olan bütün sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korona, süreci, Darıca’da, nasıl, geçti?,
Yorumlar
Haber Yazılımı