Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 09:30
 
Köşker’in sözünü Büyükgöz tutar mı?
Gebze Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yapımı için vaatte bulunan Geçmiş dönem Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, vaadini yerine getiremeden görev süresi sona erdi. Geçici olarak yapılan Gebze Şehirlerarası Otobüs Terminali için söz veren Köşker’in sözünü Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün tutup tutmayacağı merak konusu.
Gebze Haberi
Köşker’in sözünü Büyükgöz tutar mı?

Gebze Barış Mahallesi Koşuyolu Caddesi üzerine geçici olarak yaptırılan Gebze Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yeni yerine ne zaman taşınacağı kamuoyu tarafından merak konusu oldu. Yeni terminalle ilgili olarak gerek Kocaeli Büyükşehir Eski Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu gerekse de Gebze Belediyesi Eski Başkanı Adnan Köşker seçim vaatlerinde bulunmuşlardı. Ancak her iki başkan da görev süresince yeni bir Şehirlerarası Otobüs Terminali yapamadılar.  Gebze Terminali’ne bayram yoğunluğu da eklenince vatandaşlar çileden çıktı. 350 bin nüfuslu Gebze’ye yakışmayan Geçici Gebze Terminali için 31 Mart Yerel seçimlerinde vaatte bulunmayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün harekete geçip geçmeyeceği merak konusu oldu.

YETERSİZ KALIYOR

Gebze Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde 24 yazıhane, 1 Lokanta ve 1 market olmak üzere 26 esnafın bulunuyor. Terminale günlük 550-600 arası araç giriş çıkışının yapılıyor. Bu sayıda bayramlar başta olmak üzere tatil dönemlerinde ek seferlerle birlikte 800-1000 arası değişiyor. Durum böyle olunca geçici olarak yaptırılan Gebze Şehirlerarası Otobüs Terminali yetersiz kalıyor.

HABER: KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köşker’in, sözünü, Büyükgöz, tutar, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı