Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 10:01
 
Kroman’lı öğrencilere hayvan sevgisi eğitimi
Gebze Kroman Çelik İlkokulu öğrencileri bu yıl Hayvan Hakları Günü etkinliğini farklı yaşadı.
 
 
 
Gebze Haberi


Gebze Kroman Çelik İlkokulu öğrencileri bu yıl Hayvan Hakları Günü etkinliğini farklı yaşadı. 3. Sınıf ve 2. Sınıf öğrencileri öğretmenlerinin önderliğinde velileri ile birlikte Darıca Hayvanat Bahçesinin ziyaret ederek hem Hayvan Hakları Gününü hem de Hayvanları Tanıyalım isimli ders konularını yerinde, hayvanların bulunduğu yerde işlediler. Hayvanların anavatanları, beslenmeleri bakımları ve diğer konularda bilgi aldılar. Hayvanarı canlı olarak gören öğrenciler çok mutlu oldular. Bir çok hayvanı gördüklerinde sevecek, korkan, tiksinen davranışlar gösterdiler.  Gerçeği öğrendiler.

GÜNÜN ÖNEMİ ANLATILDI

Ayrıca 4 Ekim günü Gebze Belediyesi Veteriner Hekimliği Bürosu Müdürü ve Çalışan Hekimleri Kroman Çelik İlkokulu Salonuna gelerek yanlarında getirdikleri hayvanlar eşliğinde günün önemini anlattılar. Hayvanlar ve insanlar arasındaki bağlar hakkında bilgi verdiler. Belediye görevlileri öğrencilere sokak hayvanlarına yem ve su verebilmeleri için plastik mama kapları verdi. Hayvanların aç ve susuz kalmaması hususunda öğrencileri bilgilendirdiler.

AYDIN TEŞEKKÜR ETTİ

Okul Müdürü Zihni Aydın, Başta Belediye Başkanına olmak üzere, Veteriner Müdürlüğüne ve Hayvanat Bahçesi ulaşımı sağlayan tüm çalışanlara teşekkür etti. Faaliyetlerin devam edeceği bilgisini verdi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Kroman’lı, öğrencilere, hayvan, sevgisi, eğitimi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı