Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 13:29
 
“Küme düşmeyeceğiz”
DARICA G.B HİSSELERİNİN YÜZDE 50’SİNİ ALDIĞINI AÇIKLAYAN ARİF GÜLEN:
Spor Haberi
“Küme düşmeyeceğiz”

Darıca Gençlerbirliği’nin yeni başkanı Arif Gülen, dün kulüp tesislerinde gerçekleştirdiği basın toplantısında, kulüp hisselerinin yüzde 50’sini satın aldığını açıklayarak iddialı açıklamalarda bulundu. Darıca G.B’yi kimseye muhtaç etmeyeceklerini ve sezon sonunda ligde kalacaklarına inandığını belirten Gülen, şeffaf bir yönetim anlayışını benimseyeceklerini vurguladı.

Darıca Gençlerbirliği’ne Arif Gülen dönemi. Sezon başından bu yana bir çok spekülasyona maruz kalan Darıca G.B yönetiminde son olarak kulübe el atan isim Arif Gülen oldu. A.Ş hisselerinin sahibi olan Rauf İsmayilov’a ortak olduğunu ve İsmailyov’un harcadığı paranın yarısına kulüp hisselerinin yüzde 50’sini devraldığını dün gerçekleştirdiği basın toplantısında açıklayan Gülen, takımı kümede tutarak kulübü yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi.

DERNEĞİN BAŞKANI ERTUĞRUL IŞIK
Darıca G.B kulüp tesislerinde yapılan basın toplantısına Gülen’in yanı sıra Darıca G.B A.Ş’nin sahibi Rauf İsmayilov, işadamı Ertuğrul Işık, Teknik Direktör Asım İbrahimov ve ekibinin yanı sıra, takım kaptanı Tuncay Fındıkçı da katıldı. Toplantıda, Darıca G.B Kulübü’nün yüzde 1’lik dernekler masası kanuna göre yürütülen kısmı için önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan kongrede işadamı Ertuğrul Işık’ın başkan olacağı açıklandı.

GÜLEN: HİSSELERİN YÜZDE 50’Sİ BENİM
Gülen, Darıca Gençlerbirliği’nde yaşanan kötü süreci gazete haberlerinde okuduktan sonra Azeri işadamı ile görüştüğünü ifade ederek, “Bu süreçte çok şeyler yaşandı. Kulübü satın alan Rauf bey 1 milyon 500 bin lira para harcamış ve sonra satmak istemiş. Kolektif bir çalışma ile bunun yapılabileceğini düşündük ancak sonuç vermedi. Sonra, kulübün eski başkanı Mücahid Vural başka bir işadamının alacağını söyledi, tamam dedik ancak bu da olmadı. Ardından Rauf bey ile görüştük yeniden. Sistemin içinde benim de olmam kaydıyla, kulübün yüzde 100 hissesini bana vermeyi teklif etti. Bedelsiz olmaz, yüzde 50’sini verelim dedik. Şu anda kulübü birlikte yönetme konusunda uzlaştık. Başkan olarak ben, başkan vekili olarak da kendisi görev yapacak” diye konuştu. 

RAUF İSMAYİLOV: ŞARTLAR DEĞİŞTİ
Darıca Gençlerbirliği’ni geçtiğimiz aylarda satın alan ancak sonrasında vazgeçen Azeri işadamı Rauf İsmayilov da süreçle ilgili bilgi verdi. İsmayilov, “ilk başta 4 milyon 900 bin lira borç vardı, bu süreçte 1 milyon 500 bin lira harcadım. Kalan borç için teminat istediler, bu bizim şartlarımıza uymadığı için vazgeçtik. Bu süreçte de şartların çok değiştiğini gördük” dedi. Bir araba örneğiyle duruma örnek veren İsmayilov, “Bir araba alacaksınız, kapora veriyorsunuz ancak ilk gördüğünüz arabanın yerinde dört tekerlek demir yığını var” diyerek eleştiride bulundu. Şu anda kulübün borcunun 12 milyon lira civarında olduğunu da kaydeden İsmayilov, Arif Gülen’e güvendiğini ve birlikte başarılı olacaklarını da sözlerine ekledi. 

GÜLEN: BU TAKIM KÜME DÜŞMEZ
Kulübün yeni başkanı Arif Gülen, takımın küme düşmeyeceğine inandığını söyleyerek, “Herkes yüzde 99 düşeceğini söylüyor ama ben düşmeyeceğine inanıyorum. Kahramanmaraş deplasmanında futbolcu kardeşlerimizin inancını gördüm. Çok söz vermişler ama tutmamışlar, biz tutacağız. Göreceksiniz bu takım düşmeyecek. İlk ödemelerimizi mevcut futbolcularımıza yapacağız. Ayda iki kez oyuncularımıza ödeme yapılacak ve en geç 2 ay sonunda mevcut futbolcularımızın alacaklarının tamamını ödeyeceğiz. Kulüpten alacağı olan b ir çok kişi olabilir. Ancak biz önce oyuncularımızın ödemesini yapacağız. Feriştahı da gelse bizden para alamaz” diye konuştu.

HEDEFİMİZ KİMSEYE MUHTAÇ OLMAYACAK BİR KULÜP 
Yeni dönemde Darıca Gençlerbirliği ile ilgili özellikle ekonomik gelir sağlamak için projeleri olduğunu kaydeden Arif Gülen, “Bu kulüp ne belediye başkanına ne de bir siyasetçiye bağımlı olmamalı. Fabrikalara gidip 50-100 bin lira para da istemem, yanlış zaten. Ama fabrikaya gidip, “Bir personel maaşını her ay kulübe ver” denirse verirler. Başarılı olamazsak kessinler. Kulübe gelir getirici proje ve sponsorluk çalışmalarımızla kurumsal anlamda kimseye muhtaç olmamasını sağlayacağız” diye konuştu.

TÜM GELİR GİDERLERİ HERKES GÖRECEK
Gülen, harcamalar konusunda şeffaf olacaklarını da belirterek, “Bir internet sitesi kuracağız. İnteraktif bir şekilde tüm gelir giderlerimiz ve harcamalarımızı tüm Darıcalılar takip edecek” dedi.

ŞÜKRÜ BAŞKAN’A KÜFÜR ETMEK YANLIŞ
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a edilen küfürlerin yanlış olduğunu da belirten Gülen, “Şu önümde duran kupayı Şükrü başkan kaldırdı. O zaman omuzlarına alanlar şimdi küfür ediyor, bu yanlış. Ben Şükrü başkan ile iyi zamanlarında hiç oturup kahve içmedim. Ama aday gösterilmediğinde kahve içtim. Eğer biz bu kupanın yanına bir kupa daha koyamıyorsak, Şükrü başkan bizden başarılıdır” şeklinde konuştu.

BASINDAN İSMAYİLOV’A SERT ELEŞTİRİLER
Toplantıda basın mensupları özellikle transfer yasağının çözülememesi, Antalya kampında yaşananlar ve yaşanan sancılı süreçle ilgili sert eleştirilerde bulundular. Toplantıya katılan takım kaptanı Tuncay Fındıkçı da, geçmişte kötü bir süreç yaşadıklarını ancak Arif Gülen’in gelmesiyle önümüzdeki döneme ilişkin umutlu olduklarını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Küme, düşmeyeceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı