KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı!
Haber
13 Eylül 2018 - Perşembe 11:50
 
KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı!
Üniversite öğrencilerinin haftalar öncesinden başvuru yaptığı KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. KYK yurt başvuru sonuçları KYK resmi internet sitesinde erişime açıldı. Peki KYK ücretleri ne kadar?
Kocaeli Haberi
KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Öğrencilerin merakla beklediği KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. KYK 2018 yurt başvuru sonuçları sorgulama sayfası haberimizde. 3 Eylül'de başlayan KYK başvuruları bugün sonuçlandı. Peki KYK ücretleri ne kadar, ücretler nereye ödenecek? İşte merak edilen soruların yanıtları.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2018-2019 eğitim öğretim yılı için yurt yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Yurt başvuruları 3 Eylül Pazartesi günü başlamıştı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, "Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüze bağlı yurtlarımızın yerleştirme sonuçlarını sizler için iki gün gibi rekor bir sürede tamamladık." dedi.

KYK BAŞVURU SONUÇ SAYFASI

KAYIT ÜCRETİ NEREYE ÖDENECEK?

İlk kayıt ücretleri, Ziraat Bankası üzerinden ödenecek. Yurt hakkı kazanan öğrenciler, kendilerine verilen süre içerisinde öncelikle Ziraat Bankası şubelerinden, ATM'lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr adresinde yer alan "e-ödeme" ekranından ilk kayıt ücretini ödeyebilecek.

KAYITLAR E DEVLET'TEN YAPILACAK

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-devlet şifresi ile "turkiye.gov.tr" adresi üzerinden yurt kayıt işlemleri linkinden taahhütname onayı yaparak tamamlayacak. Öğrencilerin kayıt işlemi için yurdun olduğu şehre gidip başvurma zorunluluğu olmayacak.

YURTLARIN AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Resmî Twitter Hesabı'ndan yapılan açıklamaya göre yurtlar, 17 Eylül 2018 tarihinden itibaren açılarak hizmet vermeye devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KYK, Yurt, Başvuru, Sonuçları, Açıklandı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı