Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 16:26
 
Makam hevesi ile değil, ideallerle çıkılmış bir yol!
Gebze Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Aday Adayı olan Seyfettin Özdemir, ‘Öztürk’le Ters Köşe’nin konuğu olarak Songül Öztürk’e önemli açıklamalarda bulundu. Partinin kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerde görev aldığını vurgulayan Özdemir, “AK Partili olmak demek bir dava şuurudur. Genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek alarak onun çizgisinde ve bilinçli bir şekilde bu çizgiden sapmadan devam ediyoruz. Bu bir heves değildir bu bir makam mevki hevesi hiç değildir. Bu; ideallerle çıkılmış bir yoldur.” dedi.
Gebze Haberi
Makam hevesi ile değil, ideallerle çıkılmış bir yol!

Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı olan Seyfettin Özdemir, ‘Öztürk’le Ters Köşe’nin konuğu olarak Songül Öztürk’e önemli açıklamalarda bulunarak, Partinin kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerde görev aldığını söyledi.

SEYFETTİN ÖZDEMİR KİMDİR?

1962 Gümüşhane Şiran doğumluyum.1985'ten bu yana 33 yıldır bir fiil Gebze Beylikbağı'nda ikamet etmekteyim ve 25 yıldır ticaretle uğraşıyorum. Özdemirler Nakliyat adı altında bir aile nakliye firmamız var. Bununla birlikte şahsıma ait Köşk Sürücü Kursu adı altında Limited şirket sahibiyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

AK PARTİ KURULDUĞUNDAN BU YANA AKTİF OLARAK TEŞKİLATIN İÇİNDEYİM

*2002 Yılında AK Parti kurulduğundan bu yana AK Parti'liyim.

*2002-2005 Yılları arasında AK Parti sosyal işler birim başkanlığı yaptım.

*2003-2007 Yılları arasında il delegesi oldum.

*2004 Yerel seçimlerinde yedekte Ak Parti Gebze Belediye meclis üyesi oldum.

*2007-2009 Yılları arasında ilçe delegesi oldum ve partimin her kademesinde yürütülen bütün çalışmalara yürekten destek verdim. Her zaman partim adına ve bağlı bulunduğum teşkilatım adına çalıştım. AK Parti'ye sonradan dahil olan biri değil ilk günden bu güne tabandan yetişmiş biriyim.

YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA ADINA DERNEKLEŞMEK BAĞLARI GÜÇLENDİRİR

Sivil toplum kuruluşlarından Gümüşhane Şiranlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kurucularından biriyim. 2007-2009 Yılları arasında derneğimizin yönetim kurulu başkanlığını yaptım ve hala derneğimizin üyesiyim. Kurulduğundan bu yana derneğimiz adına hala aktif çalışmalar içerisindeyim.

BİZLER BELEDİYE MECLİS ÜYESİ OLARAK SAHADA ÇALIŞARAK DESTEK VERECEĞİZ

33 Yıl gibi uzun bir süredir Gebze Beylikbağı Bölgesi'nde yaşıyor olmak ve 25 yıldır ticaretle uğraşmak bana çok şey kattı. Bu uzun süreç bana bölgedeki ticari ve sosyal anlamdaki sorunları bizzat yaşayıp bizzat analiz etme fırsatı sundu. Herkesin yaşadığı bölgeye yaşadığı mahalleye nasıl ki toplumsal sorumluluğu varsa ben de aynı bilinçle yaşadığım mahalleye karşı sorumluluğumu her zaman yerine getirmek istedim. Kendimiz için,  ailemiz için ve çocuklarımızın geleceği için her zaman bu sorumluluğun bilincinde olmalıyız. Toplum içinde bir birey olarak elimizden geleni yapmalıyız.

GÖREVİMİZ HALKIN SORUNLARINA EĞİLMEK

Belediye Meclis Üyesi olarak bizim görevimiz halkın sorunlarına eğilmek.” diyen Özdemir “Bizzat sahada yani yerinde görerek halkımızın görüş fikir ve önerilerini yapılabilecek ne varsa bir sorunla ilgili belediyemizin gündemine taşımaktır. Sadece taşımakla da iş bitmiyor. Sonrasında da iyi bir şekilde takibini yaparak sorunlara kalıcı çözümler bulmaktır. Yıllardır Beylikbağı Bölgesi'nde yaşıyor olmamdan dolayı ve yine yıllardır ticaretle uğraşıyor olmamdan dolayı bu bölgedeki halkın isteklerini ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını iyi biliyorum. Çünkü aynı sıkıntıları kendim de bizzat yaşıyorum. Bundan dolayı siyasi her hangi bir konuma sahip olmadığım dönemlerde bile bireysel olarak elimden geldiği kadar her zaman insanların sorunlarını çözmeye çalıştım. Bundan sonra da inşallah meclis üyesi görevi bana verildiği zaman yine aynı şekilde halkın insanların ve mahallemin sorunlarını çözmeye çalışacağım.” dedi.

ÖNCE BİLİNÇLENMEK GEREKİR

İnsanların bilinçlenmesi gerektiğini söyleyen Özdemir, “Meclis üyesi görevi bana verildiği zaman ilk projem insanların sorun yaşadığı konular hakkında sağlıklı bir şekilde bilinçlendirilmeleri olacak. Her zaman yapılan yanlışlar ve yaşanılan mağduriyetler genelde bilinçsiz hareket etmekten dolayı meydana geliyor. Özellikle imarla ilgili halkımızın ve insanların gerek bireysel olarak gerek ticari anlamda bilinçlendirilmesi gerekiyor. Sağlıklı bilinçlendirme çok büyük önem taşıyor.. Neden, çünkü herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için prosedürün ve kanunların iyi bilinmesi gerekir. İnsanlar kendilerine tanınan yasal hakları iyi bilmeli ve buna göre hareket etmelidir.” dedi.

İNSANLARA BİR TELEFON KADAR YAKINIM HER ZAMAN DA BÖYLE OLACAĞIM

Açıklamalarını sürdüren Özdemir, “Şahsım adına hassasiyet gösterdiğim bir konu var ki o da; dün olduğu gibi daha önce meclis üyesi olarak görev yaptığım süre zarfı içerisinde olduğu gibi bundan sonra da her zaman sahada çalışmalarıma devam edeceğim, insanlarla iç içe olacağım ve insanlara bir telefon kadar da yakınım. Her zaman da yakın olacağım. Ulaşılmaz olarak değil, uzlaştırıcı olarak sorunların çözülmesi için elimden geleni yapacağım. Hiçbir zaman koltuk makam mevki peşinde asla koşmadım. Çevrem ve beni tanıyanlar bunu en iyi bilenlerdir.”

AK PARTİ'Lİ OLMAK BİR DAVADIR, DAVA ADAMI OLMAKTIR

“AK Partili olmak demek bir dava şuurudur. Biz bu şuurun bilincindeyiz. Genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek alarak onun çizgisinde ve bilinçli bir şekilde bu çizgiden sapmadan devam ediyoruz. Bu bir heves değildir bu bir makam mevki hevesi hiç değildir. Bu; ideallerle çıkılmış bir yoldur. İnşallah meclis üyesi olduktan sonra insanların sorun yaşadıkları konularla ilgili bilgilendirme sağlayarak sorunun çözüm aşamasında yanlarında olarak ve sorunları belediyemizin gündemine taşıyarak, sonrasında da aynı hassasiyetle takibini yaparak insanlarımıza yardımcı olma konusunda elimden geleni yapacağıma söz veriyorum. Varsa bir yanlış bunu düzeltmeye çalışmak ama en önemlisi de baştan yanlışı ve mağduriyetleri önlemeye çalışmak ana kriterimdir. Partimiz var olduğu sürece geçmişte olduğu gibi dün nasılsa bugün ve bugünden sonrada çalışmalarıma her zaman devam edeceğim teşkilatım ve halkım için. Bu süreçte beni destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Gebze Beylikbağı ve Osman Yılmaz Bölgelerinde her kesimin desteğini alacağıma gönülden inanıyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Makam, hevesi, ile, değil,, ideallerle, çıkılmış, bir, yol!,
Yorumlar
Haber Yazılımı