Mart 2019'da hepsi tamamlanacak
Haber
01 Mart 2018 - Perşembe 13:05
 
Mart 2019'da hepsi tamamlanacak
Dilovası Belediyesi Mart Ayı olağan meclis toplantısı Dilovası Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşti. Mecliste 7 Gündem maddesinin ve 4 gündem dışı maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında açılış konuşması yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, "Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçen 28 Şubat 1997 post modern darbenin yıldönümünü yaşadık. Bin yıl sürecek kara leke AK Parti'nin güçlü duruşuyla kısa sürede 10 yıl bile sürmedi. İnsanların yaşamlarından dolayı zorbalıklar yaşandı. İnşallah bundan sonra insanlar inancından dolayı mahrum edilmeyecektir. Türkiye'de demokrasi hakim olmuştur. Ayrıca önceki gün Türk siyasi tarihinin önemli mihenk taşlarından biri olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın ölüm yıldönümüydü. Ülkemize kattığı değerler yaptığı hizmetleri kimse unutamaz. Allah ondan razı olsun. Mekanı cennet olsun inşallah."dedi.
Dilovası Haberi
Mart 2019'da hepsi tamamlanacak

Dilovası Belediyesi Meclis Üyeleri Mart Ayı Oturumunu gerçekleştirmek üzere ana hizmet binası toplantı salonunda bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Dilovası Belediye ve Meclis Başkanı Ali Toltar, 28 Şubat sürecine ilişkin bir değerlendirme yaptı. Ülkenin gelişim yönünden demokratik bir aşama kaydettiğini ve ülkeye ciddi anlamda hizmetler veren dönem Başbakanı Necmettin Erbakan'ı andığını ifade etti. Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımı ile gerçekleşen il kongresi sonrasında görev alan başta İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve tüm yönetim kurulu üyelerine başarılı bir görev süreci diledi. Dilovası projelerinden Batı Kavşağı projesinin ihalesinin yapıldığının da altını çizen Başkan Toltar, projenin Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapılacağını belirtti. Yapım aşamasında olan projelerinde süreç içinde tamamlanacağını ifade eden Toltar, 2019'un Mart ayına kadar söz verilen tüm projelerin tamamlayacağını ifade etti. Belediye ile vatandaş arasında köprü görevi yapan dernekler ve muhtarlar için yapılan semt konakları havaların düzelmesi ile açılışlarının gerçekleşeceğini söyleyen Toltar konuşmasını tamamlayarak gündem maddelerine geçildi.

GÜNDEM YOĞUNDU

Yoklama ve bir önceki aya ait görüşme özetinin okunmasının ardından, Çerkeşli Mahallesi'ndeki parsele ilişkin kamulaştırma talebi, Diliskelesi Mahallesi'nde ki iki sokağın birbirine bağlayan yolun kapatılma talebi, Kayapınar Mahallesi'ndeki Ozan sokağın planlara işlenmesi, Dilovası Belediyesi ile Dilovası Engellin Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin ortaklaşa geliştirdiği projenin görüşülmesi, İlçe müftülüğüne tahsis edilmesi planlanan Selahattin Eyyubi Semt Konağı'nın üst katı, Adnan Kahveci Parkının kiralanması, mülkiyeti belediyeye ait binanın PTT Dilovası Şubesi olarak kiraya verilmesi üzerine gündemler görüşüldü.

HABER: ADNAN AYVAZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mart, 2019'da, hepsi, tamamlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı