Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 17:50
 
MARTEK’ten Genç Girişimcilik Eğitimi
TÜBİTAK Marmara Teknokent(MARTEK) 1512 Bireysel Genç Girişimcilik Programı’nı bir haftasüreyle Elite Hotel’de gerçekleştirecek. Etkinlik kapsamında, katılımcılara birçok konuda eğitim verilerek projelerinin hayata geçmesi sağlanacak.
 
 
 
Gebze Haberi


Ön değerlendirmeyi başarıyla geçen girişimcilere bir hafta sürecek eğitim programı dün Darıca Elite Hotel’de başladı. Bir hafta boyunca katılmaya hak kazanan 30 genç girişimciye, “Girişimcilik, Start-Up, İnovasyon, Süreç Yönetimi, Proje Yazılımı, İş Planı Hazırlama Eğitimi, Proje Döngüsü, Maliyet Analizi, Finansal Tablolar, Mentör Görüşmeleri, Swot Analizi, Teknolojik Olgunluk, Şirket Geliştirme ve Markalaşmanın önemi, Patent Stratejileri ve Etkili Sunum” gibi konularda eğitim verilecek.

“HEDEFİMİZ 30’DA 30”

TÜBİTAK MARTEK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Okur’un açılış konuşması ile eğitim süreci başladı.  Başkan Okur konuşmasında, “Sizleri Gebze’de misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Sizler en güzel şekilde bu eğitimi tamamlayacaksınız. Ümit ediyorum ki; bu toplantı ve eğitim süreci verimli geçsin, 30 arkadaşımız sonuç alsın. Hedefimiz 30’da 30. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için hocalarımızla birlikte koordineli çalışacağız. En iyisini yapacağız. En iyisini yaptığımızda sonuç alacağız. Bizler sizin yanındayız. Projelerinizi en iyi şekilde destekleyeceğiz. Katılımcılarımıza gönülden başarılar diliyorum. Bir talepleri olan olursa tüm kadromuz sizinle. Yalnızlık hmeyin, kendinizi  evinizde hissedin ve tamamen çalışmaya konsantre olun.” dedi.

ÖZGÜN HIZLANDIRMA KAMPI

TÜBİTAK MARTEK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Okur’un ardından eğitimci Dr. Yavuz Selim Sılay bir konuşma yaptı. Sılay, “Değerli girişimciler, fikrinizi icra edişiniz, en az fikriniz kadar önemlidir. Bu sebeple fikrinizi olgunlaştırmanız ve daha iyi yönetebilecek seviyeye getirebilmeniz için 1512 kapsamında sizler için özgün bir hızlandırma kampı planladık. Kamp süresinde gerçekleştireceğimiz eğitimlerle girişimizi daha güçlü hale getirebileceksiniz.” diye konuştu. Sılay devamında kendini tanıtarak, “Ben Ankara Tıp Fakültesi mezunu, son 5 yıldır Türkiye’de girişimci ekosisteme dair dosyalar hazırlıyoruz. Sağlık konusunda danışmanlık eğitimi veriyoruz.” diye konuştu. 

PROJE DOSYASI HAZIRLAYACAK

Eğitimin ilk gününde son olarak eğitimci Deniz yayla konuştu. Yayla, “Heyecanlıyız. Bu azimle ilk defa bu kapsamdayız. Bu sene teorik dersi aldığınız kadar kendi proje fikrinizin antrenmanını yapıyor olacaksınız. Her aşamanızın bir bir üzerinden geçeceğiz. Bilmediğimiz noktalarda bilenlere danışacağız. Öncelik işimiz ve proje. Sizin derdinizle dertleneceğiz. 30’da 30 yapamazsak kendimizi suçlu hissederiz. Sizler kendi projelerinize sahip çıkacaksınız. Projeleriniz hayata geçsin, ihraç olsun, siz de kazanın ülkemiz de kazansın.” ifadelerine yer verdi. Verilecek olan 1 haftalık eğitimin ardından katılımcıların çalışmaları TÜBİTAK’a gönderilmek üzere proje dosyası hazırlanacak.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: MARTEK’ten, Genç, Girişimcilik, Eğitimi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı