Haber Detayı
21 Kasım 2015 - Cumartesi 06:04
 
Masada
2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak gündemde. Çalışma Bakanlığı, bu konuyla ilgili çalışmaları sürdürüyor. Çalışmanın sonucu merakla bekleniyor
Gebze Haberi
Masada

Milyonlara intibak yolu açık. 2000'den önce  olanlara yapılan intibak zammının, daha sonra emekli olanlara da yansıtılması gündemde. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların  talebi, yetkilileri harekete geçirmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, konuyla ilgili çalışma başlatmıştı. Edinilen bilgiye göre, intibak konusundaki çalışma sürüyor. Çalışma, tamamlandıktan sonra Maliye Bakanlığı'na sunulacak. İntibak düzenlemesinin hayata geçirilmesi için yasa çıkarılması gerekiyor. İntibak zammının detayları da bu yasayla belirlenecek. Önceki intibakta maaşlar 50 ile 355 lira arasında tutarlarda artmıştı. Yeni intibakta da zam tutarının bu aralıkta olacağı düşünülüyor. 

DAVALAR DA SÜRÜYOR 
2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak için yargı süreci de devam ediyor. Emekli dernekleri, intibak talebini yargıya taşımıştı. Türkiye Emekliler Derneği ile İşçi, Memur ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği tarafından açılan davalar Yargıtay gündeminde. Yargıtay, önümüzdeki günlerde davaları ele alıp karar verecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Masada,
Yorumlar
Haber Yazılımı