Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 16:58
 
“Masanın diğer tarafındayız”
Bilişim Vadisi Eren Bülbül Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen savunma sanayisi toplantısında konuşan Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, “Bu zamana kadar Gebze’de akademik yönümüzle buradaydık, şimdi masanın farklı tarafında yer alarak buradayız” dedi.
Gebze Haberi
“Masanın diğer tarafındayız”

Bölgemizde faaliyet gösteren firmaların Savunma Sanayi alanına yönelik çalışmalarını teşvik etmek, bölgemizde savunma sanayi alanına yönelik bilinci artırmak amacıyla İMES OSB’de bir toplantı gerçekleştirildi.  Bilişim Vadisi Eren Bülbül Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Gebze kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve çok sayıda sanayici iş insanı katıldı. Savunma Sanayi, Kamu Kurumları ve Sanayicileri bir çatı altında toplayan organizasyonda Savunma Sanayi alanına yönelik çalışmaları artırmak amacıyla ASELSAN yetkilileri ve sanayiciler arasında birebir görüşmeler yapıldı. Savunma Sanayi için sanayicilere seslenen Prof. Dr. Görgün, “Gebze’de birçok projede yer aldık. Bu zamana kadar akademik yönümüzle buradaydık, şimdi masanın farklı tarafında yer alarak buradayız. 6 bin kişilik dev bir orduyla çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

İFTAR YEMEĞİNE YOĞUN KATILIM

Program sonrası katılımcılara bir iftar yemeği verildi. Aş-San Catering’in Bilişim Vadisi’ndeki yemek salonunda düzenlenen iftar yemeğine; AK Parti Kocaeli milletvekilleri Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, DOSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, İMES OSB yönetim kurulu üyeleri, katılımcı firmalar, OSB başkan ve bölge müdürleri katıldı.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Masanın, diğer, tarafındayız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı