Haber Detayı
21 Mart 2017 - Salı 12:50
 
Mavi Basamak Miniklerinden Çanakkale ruhu
Mavi Basamak Anaokulu öğrencileri Çanakkale Zaferi'nin 102. Yılı etkinlikleri kapsamında sahnelediği gösteri ile izleyenlere duygusal anlar yaşattı.
Darıca Haberi
Mavi Basamak Miniklerinden Çanakkale ruhu

Mavi Basamak Anaokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan ve öğrenciler tarafından hayata geçirilen hayat hikâyelerinin anlatıldığı, şiirlerin okunduğu, tiyatro oyunlarının sahnelendiği ve duygu dolu anların yaşandığı gösteride Çanakkale Savaşı'nın çok önemli noktalarına da vurgu yapılması dikkatlerden kaçmadı. Çanakkale'de üç neslin; Dedelerin, babaların ve torunların aynı siperde, aynı amaç uğruna şehit olduğunun anlatıldığı bölümde duygusal anlar yaşandı. Oyunu izleyenler gözyaşlarına hâkim olamadı.

ÇANAKKALE RUHUNU YAŞATTIK

Çanakkale Deniz ve Kara Savaşlarının anlatıldığı oyunda, görüntüler eşliğinde o gün yaşanılan hayat hikâyeleri anlatıldı. Mavi Basamak Anaokulu Müdürü Banu Katalioğlu, öğrencileri ile Çanakkale Ruhunu tiyatro sahnesinden izleyenlere aktarabildikleri için çok mutlu olduğunu ifade etti. Katalioğlu,  "Minik yavrularımız ecdadımızı harika anlattılar. Bizler performanslarını çok merak ediyorduk. Ortaya harika bir oyun çıktı. Hepsini alınlarından öpüyor tebrik ediyorum" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mavi, Basamak, Miniklerinden, Çanakkale, ruhu,
Yorumlar
Haber Yazılımı