Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 08:53
 
‘Mavi Kapaktan Gönül Köprüsü” projesi başladı!
“Mavi Kapaktan GÖNÜL KÖPRÜSÜ” Projesinin 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı içinde start aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan YAS-DER Başkanı Kudret Sekban, “Darıca Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa düzenlediğimiz projemiz bu sene de sürecek. Projemiz sayesinde de yine birçok çocuğuma burs vermeye devam edeceğiz.” dedi.
Darıca Haberi
‘Mavi Kapaktan Gönül Köprüsü” projesi başladı!

“Mavi Kapaktan GÖNÜL KÖPRÜSÜ” Projesi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında da devam edecek. Bu kapsamda proje ile ilgili açıklamalar yapan YAS-DER Başkanı Kudret Sekban, “Her yıl olduğu gibi bu yılda “Mavi Kapaktan Gönül Köprüsü” projemizi başlatıyoruz. Darıca İlçe Belediye Başkanımız Muzaffer Bıyık ve Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz ile yapılan görüşme sonucunda şekillenen projemizin çalışmalarına başladık. Birkaç yıldır ilçemiz genelindeki okullar ile birlikte yürüttüğümüz “Mavi Kapaktan Gönül Köprüsü” projesi kapsamında derneğimizde toplanan Mavi Kapaklardan elde ettiğimiz gelir, ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede okuyan çocukları için burs oluyor. Bu yıl da talep eden eğitim kurumları için Eğitim Danışmanımız Fulya Yalezan Yılmaz,  Mavi Kapak geri dönüşümünün dünyamız ve ülkemiz için önemi, bu geri dönüşümün Derneğimize katkısı ve bu katkının ne şekilde değerlendirildiğini anlatan “Eğitim Semineri” verecek.” dedi.

TEŞVİK ÖDÜLÜ VERMEYİ PLANLIYORUZ

Açıklamasın sürdüren Sekban, “Projemize ivme kazandırması için bizlere destek olacak olan okullar arasında belirlenen kıstasları yerine getiren okullara da birer teşvik ödülü vermeyi planlıyoruz. Yılsonunda Eğitim Kurumlarından toplanan kapaklarımız hesaplanarak; 1000 kg üzeri en fazla kapağı toplayan 1 okula 1 adet laptop, 800 kg üzeri en fazla kapağı toplayan 1 okula 1 adet barkovizyon ve 500 kg üzeri en fazla kapağı toplayan 1 okula da kırtasiye desteği şeklinde ödüllendirme yapmak istiyoruz. Şimdiden projemizde bizlerle birlikte çalışacak okullara ve okullarda bu proje için lider olup çalışacak öğrenci ekiplerine teşekkür ediyor, yarışmada hedef belirleyen okullara başarılar diliyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Mavi, Kapaktan, Gönül, Köprüsü”, projesi, başladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı