Haber Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 10:13
 
Meclise girince partisini unutanlarla işimiz yok
Darıca MHP İlçe Teşkilatına gelerek bir toplantı düzenleyen MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü yerel seçim sürecinde sahalarda meclis üyesi sayısını artırmak adına tüm gayreti göstereceklerini ifade etti
Darıca Haberi
Meclise girince partisini unutanlarla işimiz yok

İl Başkanı Ünlü açıklamalarında, “Milliyetçi Hareket Partisi sözünün eri bir partidir. Cumhur İttifakına bağlı kalacaktır. Bu anlamda MHP’liler ve Ülkücü Camia kendi meclis üyelerini çıkartıp bir milletvekili gibi sahada çıkartarak MHP ve kendi meclisine oy toplayan bir gayret içinde olacaktır.  İşte ben inanıyorum ki benim dava arkadaşlarımın zor süreçten geçmiş Milliyetçi Hareket Partililer, hem Kocaeli Büyükşehir’de Cumhur İttifakına hem Darıca Belediye Başkanlığı’na Cumhur İttifakına oy vererek hem Ak Partili seçmenlerin hem de diğer partili seçmenlerin gönlüne girip onlardan MHP’ye mecliste oy istemeyi başaracaklardır.” Dedi.

SAHADA MECLİS ÜYESİ ADAYLARIMIZLA OLACAĞIZ

Ünlü açıklamalarına şöyle devam etti. ”Yani biz sandık görevlilerimizden kadın kollarımıza kadar, mahalle başkanlarımızdan, okul başkanlarımızdan yönetim kurulu üyelerimize kadar, seçim sahasında olacağız. Cumhur ittifakının ruhuna aykırı hareket etmeyeceğiz. Herkese dokunup mecliste MHP’ye oy isteyeceğiz. Ve Darıca’nın yönetimine MHP ve Ülkücü camianın ortak olduğunu, artık biz de yönetime ortak olduğumuzu meclis üyesi çıkararak göstereceğiz. Dün çatıştığımız siyasi partiler tarafından yönetiliyorduk. Karşılıklı çatıştığımız, herkesin kendi siyasi partisine oy verdiği, belediye başkanlığında oy vermediği bir insandan talepte bulunan bir partiydik. Bugün benim oy verdiğim bir belediye başkanı, benim oy verdiğim belediye başkan adayı seçimi kazanmış olacak. Bizlerde, ülkücüler olarak oy vererek seçtirdiğimiz belediye başkanından hak ettiklerini alacaklardır. Onun için seçim stratejisi önemli. 2014’te MHP’nin Darıca Belediye Meclisi’nde 2 tane meclis üyesi mevcuttu. Biri gitti bir tane kaldı.

MECLİS ÜYESİ ADAYLARI KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Bizim bu iki sayısını oy oranını yükselterek 5-6 yapabilir miyiz, yaparız. Niye yaparız? Çünkü ben mevcut yönetime 2 tane meclis üyesi verebiliyorsam oy vermeyi hazmediyorsam, Cumhur İttifakına inanıyorsam o seçmenden de MHP’ye bir oy isteme hakkım vardır. O zaman mecliste denge olması anlamında MHP’nin de mecliste denge kurması anlamında biz bu oyu toplayacağız.  Bunu kim yapacak? Darıca İlçe Başkanım ve yönetimi yapacak. İlçe başkanım okul başkanlarıma da aynı şeyleri anlatmalı. MHP’li arkadaşlarım şunu şöyle anlamasın. Biz Cumhurbaşkanına oy verdik. Kendi milletvekillerimize oy verdik. İşte Kocaeli’den 1 vekil çıkardık. Şimdi cumhur ittifakı adayına oy vereceğiz. Mecliste kendi meclis üyesi adaylarımıza oy vereceğiz.

MECLİSE GİRİNCE PARTİSİNİ UNUTANLARLA İŞİMİZ YOK

Ama onları özenle seçeceğiz. Belediye Meclisine gidince bizi 2 ay sonra unutacak insanları değil ülkücü hareketin içinden yoğrulmuş, karda, yağmurda, çamurda bizle gezmiş olanlar, bizi anlayan insanlar meclis üyesi adaylarımız olacak. Bize yakışan insanlardan seçilecek. Herkesin derdi var. İktidarın nimetlerinden Ak partililer ne kadar faydalanıyorsa MHP’liler ve ülkücüler en az onlar kadar faydalanacak. Ülkücü ve MHP’li olmanın gururunu ve şerefini taşıyorum. Bürokrasiye girdik. Artık belediyelerde de var olmak istiyorsak mecliste sayımızı çoğaltmamız lazım. Eğer sıfır meclis üyesi sayımız olursa camiamız içinde bir insanımızın derdi olduğunda mevcut iktidar bize ne gözle bakacaktır. Mecte üye sayımızı bizim kırmızı çizgimizdir.”dedi.

Haber: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meclise, girince, partisini, unutanlarla, işimiz, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı