Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 22:14
 
Mecliste Musa Yılmaz Gerginliği
2018 Yılının ilk Meclis Oturumunu gerçekleştiren Gebze Belediyesi Meclis Toplantısı'nda meclis üyesi olmadığı halde hem başkan katip vekili için hem de denetim komisyonluğu için oy alan CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz için CHP Meclis Üye grubu ve Belediye Başkanı Adnan Köşker tepki gösterdi.
Gebze Haberi
Mecliste Musa Yılmaz Gerginliği

Ocak Ayı Meclis Oturumu'nda Meclis Başkan Katip Vekili seçimi ve Denetim Komisyonu oylamasında Musa Yılmaz'ın da adının çıkması önce CHP Meclis Üye Grubu'nu gergin bir atmosfere soktu.

Meclis Üyesi Dilek tan, "İlçe Başkanımız meclisin dışından biridir. Meclis üyeleri arasında yapılan bir seçimde ilçe başkanımızın yazılması hem öeclisin ciddiyetsizliğini hem de ilçe başkanıma karşı yapılan bir saygısızlık olarak karşılıyoruz. Bu durumu kınıyoruz."dedi. Gerginliğin büyümesini istemeyen Gebze Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Adnan Köşker," Kınama devletler arasında olur. Musa Yılmaz bizim sevdiğimiz saygı duyduğumuz bir siyasetçidir. Meclis üyeleri arasında herkes birbirinin adını yazabilir. Bu çerçevede şakalaşabilirde. Ancak meclis üyesi olmayan bir isimin yazılması etik değildir.Bu durumu hoş karşılamamda mümkün değildir."dedi.Başkan Köşker'in bu konuşması karşısında CHP Meclis Üyeleri kendisine teşekkür ederek meclis maddlerini görüşmeye devam ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mecliste, Musa, Yılmaz, Gerginliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı