Haber Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 15:06
 
MHP’de ‘Elmas’ Büyükşehir’e aday!
MHP’de büyükşehir belediye başkanlığı adayı henüz netleşmedi. Kulislerde konuşulanlara göre ise MHP’nin adayı kadın olacak. Teşkilatın desteğini aldığı söylenen isim MYK yedek üyesi Hilal Elmas’ın aday olacağı konuşuluyor.
Siyaset Haberi
MHP’de ‘Elmas’ Büyükşehir’e aday!

MHP’de 31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçime yönelik hazırlıklar devam ediyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde 25 şehrin belediye başkan adayını açıklamıştı ancak Kocaeli için henüz netleşen bir durum yok. MHP İl Teşkilatı öncelikle Milletvekili Saffet Sancaklı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasını için Sancaklı’yla görüşmeler gerçekleştirdi fakat görüşmeler dahilinde Sancaklı’nın aday olması fikrinden vazgeçildi. Sancaklı’nın aday olmayacağının netleşmesinin ardından ise kulislerde konuşulanlara göre Genel Merkez’le arasının iyi olduğu bilinen ve Genel Merkez MYK yedek üyesi olan Hilal Elmas’ın aday olacağı konuşuluyor.

TEŞKİLAT HAREKETLENDİ

MHP’de büyükşehir belediye başkan adayı için kadın adayın ön plana çıkması teşkilatı da hareketlendirdi. Geçtiğimiz yerel seçimde MYK üyesi olan Saffet Sancaklı’nın büyükşehir adayı gösterilmesi ise MYK yedek üyesi Hilal Elmas’ın aday olacağı iddiasını güçlendiriyor. Daha önce 2 kez milletvekilliği adayı olan Elmas, İl Başkanı Aydın Ünlü ve İl Teşkilatı üyelerinin desteğini almış durumda. Elmas’ın aday olup olmayacağına dair ise son söz Genel Merkez’in. Elmas’ın adaylığı konusunda gözler Genel Merkez’deyken, Elmas, kulislerde konuşulanlara göre Teşkilatın desteğini almış durumda.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP’de, ‘Elmas’, Büyükşehir’e, aday!,
Yorumlar
Haber Yazılımı