Haber Detayı
09 Kasım 2015 - Pazartesi 08:55
 
MHP'de Muhaliflere İmza Veren Delegelerin Üstü Çizilecek
Kongre isteyen muhalifleri takibe alan MHP yönetimi; "olası adaylarla" temasa geçen, destek ya da imza veren delegelere yaptırım uygulamaya hazırlanıyor.
- Haberi
MHP'de Muhaliflere İmza Veren Delegelerin Üstü Çizilecek

Kongre isteyen parti içi muhalifleri yakın takibe alan MHP Genel Merkezi'nin, "olası genel başkan adayları" ile temasa geçen, destek ya da imza veren delegelere yaptırım uygulamaya hazırlandığı öne sürülüyor. Genel merkez öncelikle, olası adayların, olağanüstü kongre için gereken 270 civarı delege imzasına ulaşmasını engellemeyi hedefliyor.

ÜYELİKLER BİTECEK

Buna rağmen, parti içi muhalefet seçimli kongre toplamayı başarsa bile, Bahçeli'nin karşısına çıkacak adaya oy verecek delege sayısının azaltılması planlanıyor. Bu çerçevede, ilk etapta, eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'a imza veren delegelerin parti üyeliklerinin sonlandırılacağı iddia ediliyor.

SESSİZ BEKLEYİŞ

MHP'de değişim isteyenlerin bel bağladığı ve Bahçeli'ye rakip gösterdikleri isimler ise sessizliklerini koruyor. Parti kulislerinde adaylık için en olası isim olarak Meral Akşener gösterilirken, teşkilat bazında en güçlü isimlerin ise Ümit Özdağ ve Koray Aydın olduğu belirtiliyor.

TEMASLAR TAM GAZ SÜRÜYOR

Adaylık potansiyeli olan isimler, büyük kongre için delegeden ne kadar destek gelebileceğini, teşkilatın seçim sonucundan Bahçeli'yi ne kadar sorumlu tuttuğunu araştırıyor. O nedenle bugünlerde MHP'de kapalı kapılar ardında temasların hız kazandığı kaydediliyor.

Bu temasları yakından izlemeye çalışan genel merkezin, olası adaylara yakın duran, desteğini açıklayan ya da imza veren büyük kongre delegelerine yaptırım uygulamaya hazırlandığı ifade ediliyor. (Kaynak: Habertürk)

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP'de, Muhaliflere, İmza, Veren, Delegelerin, Üstü, Çizilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı