Haber Detayı
30 Aralık 2017 - Cumartesi 14:05
 
MHP GEBZE'de Yılsonu Değerlendirildi!
MHP Gebze İlçe Başkanlığı 2017 yılını değerlendirmek üzere Muallimköy Öğretmenevin'de bir toplantı düzenledi.
Gebze Haberi
MHP GEBZE'de Yılsonu Değerlendirildi!

Gerçekleştirilen toplantıya MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir ve yönetimi, MHP Gebze İlçe Kadın Kollarıı Başkanı Hatice Uludağ ve yönetimi, mahalle başkanları, muhtarlar ile çok sayıda partili katıldı. Toplantıda konuşan MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, "MHP Gebze nin 2017 yılını değerlendirmek üzere burada toplandık. İl başkanımız Aydın Ünlü'nün abisini vefatı ile buraya katılamadı. kendisine başsağlığı diliyoruz. 2017 yılında yoğun bir tempo ile çalıştık. Bu çalışmadan dolayı bütün teşkilatıma teşekkür ediyorum. Çok zorlu ve sıkıntılı süreçlerden geçtik. Hem dışımızda hem de içimizde hainler var. 15 Temmuz sürecinde Türkiye Cumhuriyeti'nin ve hareketimiz karşı oynanan oyunlar kendi üzerilerine çevrildi. Cennet vatanımızın her köşesinde terör olayları devam ediyor ama kahraman Türkiye Devleti bunlarla mücadele etti ve mücadele etmeye de devam ediyor. MHP olarak vatanımızın ve askerimizin yanındayız. Biz MHP olarak yazmadığım senaryoda bulunmayız. Bazı makam ve mevkiler için MHP'yi terk edenlere gölge etmeyin ihsan istemez diyoruz. Yerel yönetimlerde Gebze olarak çok iyi idare ediliyoruz. Gebze'de, ki yerel yönetimin başarısızlığı devam ediyor. Gebzeyi bir köy olmaktan çıkaramadılar. Gebze Belediyesi en borçlu belediye olarak rekora koşmakta. Eskihisarda, da yapılan macera parkı ile kendilerine macera aramaya devam ediyorlar. Gebzeli her gün çarşıda gezerken macera yaşıyoruz.

SORUNLAR ÇÖZÜLMEDİ

Anibal Projesinde sorunlar ve problemler çözülmedi. Sorunlar kavşakta devam ediyor. Dün Hünkar Çayırına giden vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmet Han'dan bize kalan bu mekanı geçen sene orada iftar programı yapıldı. Fikri Işık bey oraya geldi ve 'satış yok' dedi. Bugün bakıyoruz ki o gün verilen sözler hiçbiri yerine getirilmedi. 20 Haziran 2016 Günü 'Hünkar, 'a Bakan Sözü' olarak verilmişti. Bu yer Gebzelilerin'dir. Hünkar Çayır'ı nin Gebze'de kalması için neye mahal olursa olsun gerekeni yapacağız. Hünkar Çayır'ı bir yere verilecekse GTÜ'ye verilsin. GTÜ'ye verilmeyen Hünkar Çayır'ı bir daire fiyatına 133 dönümü Erzincanlılar Vakfına verildi. Burayı bir an önce yol yakınken dönün. Hünkar Çayır'ını Gebze'ye ve Gebzelilere bırakın. Ramazan ayında Yavuz Selim Mahallesine gelen Başbakan söz vermişti ama söz tutulmadı. Gebze'de bir başka sorun da 12 OSB varken bir meslek hastalıkları hastanesi yok. Fatih Devlet Hastanesi bir türlü bitirilemedi. Bunun altında yatan nedenleri biz iyi biliyoruz. Fatih Devlet Hastanesi yalancı çoban tefrikasına döndü. Gelsinler ve hastaneyi açsınlar. Burada insanlar balık istifi gibi tedavi ediliyor. Hastaneler yetmiyor. Gebze adeta özel hastaneler cennetine döndü. sağlıkçılara adeta vatandaşları soyduruyorlar. Gebze İstanbul ve İzmit'inn çöplüğü haline döndü. Geçen sene Pelit köyünde 1200 dönüm araziyi Mermerciler OSB'ye verdiler. Son zamanlarda İstanbul Göztepe'de kurulan bir kooperatif geliyor Gebze'de yer istiyor ve Balçık Köyünden 1000 dönüm arazi veriliyor. Ben Muallimköy çocuğuyum. Binlerce araba buraları hafriyat çöplüğü haline getirdiler. Vatandaş evinin yanına bir tane hayvan barınağı yaptığında ceza yazan belediye hafriyat çöplükleri ile ilgilenmiyor. Silikon Arazisinde bulunan arazileri talan ettiler. Şimdi vatandaş mahkemelik oldu ama onlar kendi bildiklerini okumaya devam ediyor. Gebze Belediyesi Gebzelileri adeta soydurdu.

KIŞLANIN AKİBETİ BELLİ DEĞİL

Gebze belediyesinin trafik sorununu çözecek bir projesi var mı? 652 dönüm Kışla arazisinin akıbeti belli değil. Buraları da birilerine verdiler. Mahalle muhtarları çok ciddi sorun ve problem olduğunu söylüyorlar. Bununla ilgili de bir çalışma yok. Muallimköy de konsey toplantıları düzenliyorduk. Muallimköy de bir çok kamu kurumları var, doğalgaz kamu binalarında var ama Muallimköy'de yok. Kaymakam bey ile görüştük inşallah bu doğalgaz meselesini halledeceğiz. Önümüzde seçimler var. Gebzenin bunlardan kurtulması gerek. Gebzeyi Gebzelilere teslim edeceğiz. Gebze Belediyesi’nin kilit partisi MHP'dir. MHP meseleye el koyacak ve meseleyi halledecek. Ben bu duygu ve düşüncelerle 2018'nizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. 2017 yılında yoğun çalışmalarından dolayı teşekkür mahiyetinde MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir Mahalle başkanlarına belge verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, GEBZE'de, Yılsonu, Değerlendirildi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı